Raději počkáme: Vtípek několika mladíků zapříčinil vyklizení tureckého letadla

18.09.2022 - Vilém Koubek

Aerolinky okamžitě zrušily let poté, co několika pasažérům na palubě přišly obrázky s havarovanými letadly


Reklama

Letecká doprava je sice v porovnání například s tou silniční velmi bezpečná, ale váže se k ní spousta pověr a předsudků, které raději respektují dokonce i dopravní společnosti. Když tedy řadě cestujících na palubě stroje tureckých aerolinií AnadoluJet na Ben Gurionově mezinárodním letišti přišly v jeden okamžik do telefonu obrázky katastrofy, vyvolalo to rozruch, letadlo bylo vyklizeno a vzlétlo až o pět hodin později po kompletní kontrole.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nejapný vtip několika mladíků: Prostřednictvím služby AirDrop sdíleli snímky leteckého neštěstí z roku 2009, kdy turecké letadlo havarovalo při startu. Cestující následně dostali na vybranou, zda chtějí po kontrole letadla pokračovat do Istanbulu, nebo zůstat v Izraeli.

TIP: Etiopské letadlo minulo letiště, oba piloti v kokpitu usnuli

K incidentu došlo dva týdny po jiné události na stejném letišti. Cestující z USA při odbavení předložil ke kontrole nevybuchlý dělostřelecký granát. Mělo jít o suvenýr z Golanských výšin. Situace se ale vymkla kontrole a událost způsobila paniku mezi cestujícími.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Skořicí se nemusíte jen dusit v rámci šílených výzev na internetu. Podle řady výzkumů má blahodárné účinky na lidské zdraví. (foto: PixabayCC0)

Věda

Jupiter se svým největším měsícem Ganymedem na snímku Hubbleova teleskopu. (foto: NASA, ESA, E. Karkoschka (University of Arizona)CC BY-SA 4.0)

Vesmír

Německý tank PzKpfw VI, dva stroje tohoto typu zničily v Malinavě 15 nepřátelských obrněnců. (foto: Shutterstock)

Válka

Geotermální elektrárna Nesjavellir je druhou největší geotermální elektrárnou na Islandu, produkuje okolo 120 MW elektrické energie. (foto: Wikimedia Commons, Gretar Ívarsson, CC0)

Zajímavosti

New York City I - dílo abstraktního nizozemského malíře Pieta Mondriana z roku 1942.

Revue

Vizualizace landeru Peregrine na Měsíci. (zdroj: Astrobotic Technology, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907