Rekordní skleněný most musel být uzavřen: Chtělo na něj příliš mnoho lidí

16.09.2016 - Martin Reichman

Nejvyšší most světa -<p>Most za v přepočtu 88 milionů liber se staví už třetím rokem. Hotový by měl být letos.</p>
Nejvyšší most světa -

Most za v přepočtu 88 milionů liber se staví už třetím rokem. Hotový by měl být letos.


Reklama

Nedávno zprovozněný nejdelší a nejvyšší skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, musely úřady uzavřít. Žádaná atrakce nezvládla příval návštěvníků. Plány počítaly s denním provozem okolo 8 tisíc návštěvníků, zájem byl ale desetinásobný. 

Podle čínských médií návštěvníci stanovali v blízkosti mostu i několik dnů ve snaze zajistit si místo v nekonečné frontě. Úřady proto rozhodly o jeho dočasném uzavření. Kdy bude most opět zprovozněn, není jasné, na mostě mají nyní proběhnout blíže nespecifikované úpravy.

Nový čínský šampion

Těsně před dokončením je ale jiné čínské mostní „nej“ – v provincii Kuej-čou nyní stavbaři finišují s nejvyšším mostem světa. Most Pej-pchan-ťiang vzniká v hornaté oblasti na jihozápadě Číny a překlenuje údolí, kterým protéká řeka. Od její hladiny bude most dělit 565 metrů a o 69 metrů tak překoná dosavadního rekordmana, jímž je rovněž čínský most přes řeku S'-tu v centrální provincii Chu-pej.

Stavba bude 1 341 metrů dlouhá a zkrátí cesty z Liou-pchan-šuej v provincii Kuej-čou do Süan-wej v sousední provincii Jün-nan z pěti hodin na méně než dvě. Doprava má na mostě začít fungovat koncem roku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Chinanews.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907