Rekordní skleněný most musel být uzavřen: Chtělo na něj příliš mnoho lidí

16.09.2016 - Martin Reichman

Nejvyšší most světa -<p>Most za v přepočtu 88 milionů liber se staví už třetím rokem. Hotový by měl být letos.</p>
Nejvyšší most světa -

Most za v přepočtu 88 milionů liber se staví už třetím rokem. Hotový by měl být letos.


Reklama

Nedávno zprovozněný nejdelší a nejvyšší skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, musely úřady uzavřít. Žádaná atrakce nezvládla příval návštěvníků. Plány počítaly s denním provozem okolo 8 tisíc návštěvníků, zájem byl ale desetinásobný. 

Podle čínských médií návštěvníci stanovali v blízkosti mostu i několik dnů ve snaze zajistit si místo v nekonečné frontě. Úřady proto rozhodly o jeho dočasném uzavření. Kdy bude most opět zprovozněn, není jasné, na mostě mají nyní proběhnout blíže nespecifikované úpravy.

Nový čínský šampion

Těsně před dokončením je ale jiné čínské mostní „nej“ – v provincii Kuej-čou nyní stavbaři finišují s nejvyšším mostem světa. Most Pej-pchan-ťiang vzniká v hornaté oblasti na jihozápadě Číny a překlenuje údolí, kterým protéká řeka. Od její hladiny bude most dělit 565 metrů a o 69 metrů tak překoná dosavadního rekordmana, jímž je rovněž čínský most přes řeku S'-tu v centrální provincii Chu-pej.

Stavba bude 1 341 metrů dlouhá a zkrátí cesty z Liou-pchan-šuej v provincii Kuej-čou do Süan-wej v sousední provincii Jün-nan z pěti hodin na méně než dvě. Doprava má na mostě začít fungovat koncem roku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Chinanews.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Revue

Malý obrněný dinosaurus Jakapil kaniukura (ilustrace: PaleoGDY, Mauricio Álvarez & Gabriel Díaz YantenCC BY 4.0)

Věda

Republic P-47 Thunderbolt se během války stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). (foto: Wikimedia Commons, US Air Force, CC0)

Válka
Vesmír

Do slavnostního průvodu, který každý rok prochází bulharským Kazanlakem, se zapojuje na pět tisíc nadšenců. Kroje jako by podtrhovaly nejen malebnost kraje, ale také růží, které dívky v tradičním oděvu sbírají. (foto: Shutterstock)

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907