Rány kladivem i jedoucí auto: Originální zatěžkávací zkouška skleněného mostu

08.07.2016 - Martin Reichman

Nejdelší a nejvyšší skleněný most se dočkal slavnostního otevření. K vidění byla i originální zatěžkávací zkouška


Reklama

Rekordní — 430 metrů dlouhý skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, se dočkal svého slavnostního otevření. Stavba byla dokončena již v prosinci loňského roku, nyní je ale oficiálně otevřena veřejnosti. Slavnostnímu otevření předcházela originální zatěžkávací zkouška — stavitelé si na most pozvali několik siláků s kladivy a nechali je bušit do skleněné výplně mostu. Aby toho nebylo málo, nechali na důkaz pevnosti přejet po skleněném mostě i osobní automobil. Netřeba dodávat, že ve všech zkouškách nová stavba obstála.

TIP: Drama v Číně: Praskající skleněný chodník ve stometrové výšce

Celý most má podle konstruktérů bezpečně pojmout až 800 lidí najednou. Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.

  • Zdroj textu:

    CNN

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907