Rány kladivem i jedoucí auto: Originální zatěžkávací zkouška skleněného mostu

08.07.2016 - Martin Reichman

Nejdelší a nejvyšší skleněný most se dočkal slavnostního otevření. K vidění byla i originální zatěžkávací zkouška


Reklama

Rekordní — 430 metrů dlouhý skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, se dočkal svého slavnostního otevření. Stavba byla dokončena již v prosinci loňského roku, nyní je ale oficiálně otevřena veřejnosti. Slavnostnímu otevření předcházela originální zatěžkávací zkouška — stavitelé si na most pozvali několik siláků s kladivy a nechali je bušit do skleněné výplně mostu. Aby toho nebylo málo, nechali na důkaz pevnosti přejet po skleněném mostě i osobní automobil. Netřeba dodávat, že ve všech zkouškách nová stavba obstála.

TIP: Drama v Číně: Praskající skleněný chodník ve stometrové výšce

Celý most má podle konstruktérů bezpečně pojmout až 800 lidí najednou. Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CNN

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907