Robot Zenbo: Šikovný společník pro uspěchanou moderní domácnost

31.05.2016 - Stanislav Mihulka

Kdo by nechtěl mít robota, který vyjadřuje emoce, přehrává oblíbenou hudbu, pomáhá při vaření a dá pozor na děti?


Reklama

Společnost Asus právě představila domácího robota Zenbo. Svým majitelům by měl pomoci v každodenních situacích moderní doby.

Zenbo dovede na svém displeji vyjadřovat emoce. Alespoň na chvíli zabaví znuděné děti, pohlídá seniory, zkontroluje připojená elektronická zařízení, nastaví klimatizaci, pustí hudbu, ukáže rodinné fotky, a když na to přijde, tak může třeba nabízet recepty během přípravy večírku.

TIP: Máte chuť na pizzu? V Austrálii ji budou rozvážet autonomní roboti

Elegantního robota, který se už blíží svým kolegům z Hvězdných válek, lze ovládat hlasem nebo i na dálku. Lidé z Asusu neprozradili, kdy by měl být Zenbo k mání na trhu. Stát by měl 599 dolarů, čili necelých 15 tisíc Kč.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Asus

  • Zdroj fotografií: Asus

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907