Rodný dům Hitlera v rakouském Braunau půjde k zemi

18.10.2016 - Martin Reichman

Rakouské město Braunau am Inn již nechce být spojováno s osobou Adolfa Hitlera. Dům, ve kterém se nacistický diktátor narodil, hodlají úřady zbourat

Rodný dům Adolfa Hitlera -<p>Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.</p>
Rodný dům Adolfa Hitlera -

Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.


Reklama

Nenápadná budova v centru šestnáctitisícového rakouského města Braunau am Inn sloužila v posledních třech stoletích mnoha účelům. Sídlila v ní banka, škola, městská knihovna nebo třeba technický institut. Nyní dům postavený v renesančním slohu čeká nucená demolice. Důvod je prostý – před 127 lety se zde narodil Adolf Hitler.

Záměr zbourat Hitlerův rodný dům včera oznámil rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Úřady si od demolice slibují, že se tak město zbaví nálepky neonacistického poutního místa.

Na místě má vyrůst nová budova, která má sloužit charitě případně místní samosprávě. Přestože o demolici zatím nebylo definitivně rozhodnuto, očekává se, že vláda doporučení komise posvětí. V každém případě se budou muset úřady vypořádat se stávající majitelkou Gerlinde Pommerovou. Ta budovu opakovaně odmítla prodat a nejspíš ji tak čeká vyvlastnění.

  • Zdroj textu:

    The Guardian

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příchod bělochů znamenal pro indiány šok. Hernán Cortés dobývá Tenochtitlán, hlavní město Aztéků.

Zajímavosti

Počty amerických a kanadských opeřenců se rychle ztenčují.

Věda
Reklama
Revue

Poslední zbytky horských deštných pralesů Sierra Madre v Guatemale a Mexiku jsou domovem mnoha kriticky ohrožených druhů živočichů a rostlin, mezi nimi i guanů horských.

Příroda

Analema složená ze snímků pořízených během roku 2015 ve městě Sulmona ve střední Itálii. Nejvyšší bod „osmičky“ tvoří sluneční kotouč zachycený 21. června, v den letního slunovratu, nejnižší pak 21. prosince, tedy na zimní slunovrat

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907