Rodný dům Hitlera v rakouském Braunau půjde k zemi

18.10.2016 - Martin Reichman

Rakouské město Braunau am Inn již nechce být spojováno s osobou Adolfa Hitlera. Dům, ve kterém se nacistický diktátor narodil, hodlají úřady zbourat

Rodný dům Adolfa Hitlera -<p>Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.</p>
Rodný dům Adolfa Hitlera -

Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.


Reklama

Nenápadná budova v centru šestnáctitisícového rakouského města Braunau am Inn sloužila v posledních třech stoletích mnoha účelům. Sídlila v ní banka, škola, městská knihovna nebo třeba technický institut. Nyní dům postavený v renesančním slohu čeká nucená demolice. Důvod je prostý – před 127 lety se zde narodil Adolf Hitler.

Záměr zbourat Hitlerův rodný dům včera oznámil rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Úřady si od demolice slibují, že se tak město zbaví nálepky neonacistického poutního místa.

Na místě má vyrůst nová budova, která má sloužit charitě případně místní samosprávě. Přestože o demolici zatím nebylo definitivně rozhodnuto, očekává se, že vláda doporučení komise posvětí. V každém případě se budou muset úřady vypořádat se stávající majitelkou Gerlinde Pommerovou. Ta budovu opakovaně odmítla prodat a nejspíš ji tak čeká vyvlastnění.

  • Zdroj textu:

    The Guardian

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pařížskou katedrálu Notre-Dame zachvátil v polovině dubna mohutný požár. Střecha svatostánku se následně propadla a oheň se rozšířil i do jedné z hlavních věží.

Zajímavosti

Nejnebezpečnější nepřítel - japonské Micubiši A6M Zero bylo rychlé a obratné.

 

Válka
Věda
Vesmír
Revue

Karel Ludvík (vlevo) s bratry

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907