Rodný dům Hitlera v rakouském Braunau půjde k zemi

18.10.2016 - Martin Reichman

Rakouské město Braunau am Inn již nechce být spojováno s osobou Adolfa Hitlera. Dům, ve kterém se nacistický diktátor narodil, hodlají úřady zbourat

Rodný dům Adolfa Hitlera -<p>Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.</p>
Rodný dům Adolfa Hitlera -

Hitler se v tomto domě narodil 20. dubna 1889.


Reklama

Nenápadná budova v centru šestnáctitisícového rakouského města Braunau am Inn sloužila v posledních třech stoletích mnoha účelům. Sídlila v ní banka, škola, městská knihovna nebo třeba technický institut. Nyní dům postavený v renesančním slohu čeká nucená demolice. Důvod je prostý – před 127 lety se zde narodil Adolf Hitler.

Záměr zbourat Hitlerův rodný dům včera oznámil rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Úřady si od demolice slibují, že se tak město zbaví nálepky neonacistického poutního místa.

Na místě má vyrůst nová budova, která má sloužit charitě případně místní samosprávě. Přestože o demolici zatím nebylo definitivně rozhodnuto, očekává se, že vláda doporučení komise posvětí. V každém případě se budou muset úřady vypořádat se stávající majitelkou Gerlinde Pommerovou. Ta budovu opakovaně odmítla prodat a nejspíš ji tak čeká vyvlastnění.

  • Zdroj textu:

    The Guardian

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Válka

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907