Sladká dieta: 100 dnů se živil jen zmrzlinou a zhubnul o 15 kilogramů

Dvaatřicetiletý youtuber Anthony Howard-Crow přišel se zajímavým experimentem – vyzkoušel, co s jeho tělem udělá 100 dnů „zmrzlinové diety“

09.06.2017 - Zuzana RychláCo může být v parném dnu lahodnějšího než kornout sladké zmrzliny? Pokud si sladké pokušení odpíráte v obavě z nadbytečných kilogramů, máme pro vás dobrou zprávu – i se zmrzlinou se dá hubnout.

Vychlazená dieta

Dvaatřicetiletý youtuber Anthony Howard-Crow přišel se zajímavým experimentem – vyzkoušel, co s jeho tělem udělá 100 dnů „zmrzlinové diety“. Denně si naordinoval 2 000 zmrzlinových kalorií, doplněných o 500 kalorií z proteinového nápoje a kapky alkoholu. Alkohol do svého experimentu Anthony zařadil víceméně navíc – podle jednoho z mýtů totiž nelze s alkoholem efektivně hubnout.

Po 100 dnech Anthony vážil téměř o 15 kilogramů méně než na začátku svého experimentu. Ba co víc, zlepšily se mu hodnoty „hodného“ HDL cholesterolu, hodnoty „zlého“ LDL cholesterolu stejně jako hodnoty jeho krevních tuků byly naopak nižší. Dramatický pokles vykázaly také triglyceridy – tuky obsažené v krvi. Nejpřekvapivějším zjištěním zmrzlinového experimentu ale bylo, že i přes denní přísun značného množství cukrů došlo u Anthonyho k celkovému snížení koncentrace glukózy v jeho krvi.

TIP: Hubněte s vědou: Šest vědeckých poznatků, díky kterým zhubnete efektivně

I přes pozitivní výsledek experimentu bylo 100 dnů vychlazené diety hotovým utrpením. Zatímco běžně dokázal pracovat 4 až 7 hodin denně, po měsíci měl sotva sílu na pár minut. S blížícím se koncem experimentu již zcela vynechal návštěvy posilovny, neboť mu chyběla jak síla, tak i chuť na cvičení. „Ta únava byla šílená. Zmrzlinová dieta byla nejhorším dobrodružstvím, do jakého jsem se doposud pustil,“ okomentoval svůj sladký experiment Anthony.

  • Zdroj textu

    Men’s Health

  • Zdroj fotografií

    Abs & Ice Cream,


Další články v sekci