Sladký nocleh snů: Víkendový pobyt v chatě postavené z čokolády

03.10.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Známý francouzský mistr čokolády – Jean-Luc Decluzeau, jehož sladká dílka mohou obdivovat návštěvníci pařížského Muzea čokolády a nejrůznějších „čokoládových veletrhů“, vytvořil unikátní projekt – plně použitelnou chatu vyrobenou kompletně z čokolády.

Chata má 18 metrů čtverečních, je určena pro 4 osoby a na její stavbu padlo 1,5 tuny čokolády. První zájemci si nocleh ve sladkém domově vyzkoušeli v polovině září, druhý a podle všeho také poslední termín je naplánovaný na tento pátek 5. října. V ceně pobytu je nocleh pro 4 osoby doplněný ochutnávkou čokoládových výtvorů z dílny samotného mistra Decluzeaua.

Smutnit nemusí ani ti, na které se během rezervace nedostane. Na neděli 7. října je naplánovaný den otevřených dveří. Pokud tedy máte během víkendu cestu do Paříže a čokoláda je vaší sdrdeční záležitostí, nezapomeňte vyrazit do zahrad Cité de la Céramique v Sèvres, na okraji města.

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Booking.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907