Sladký nocleh snů: Víkendový pobyt v chatě postavené z čokolády

03.10.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Známý francouzský mistr čokolády – Jean-Luc Decluzeau, jehož sladká dílka mohou obdivovat návštěvníci pařížského Muzea čokolády a nejrůznějších „čokoládových veletrhů“, vytvořil unikátní projekt – plně použitelnou chatu vyrobenou kompletně z čokolády.

Chata má 18 metrů čtverečních, je určena pro 4 osoby a na její stavbu padlo 1,5 tuny čokolády. První zájemci si nocleh ve sladkém domově vyzkoušeli v polovině září, druhý a podle všeho také poslední termín je naplánovaný na tento pátek 5. října. V ceně pobytu je nocleh pro 4 osoby doplněný ochutnávkou čokoládových výtvorů z dílny samotného mistra Decluzeaua.

Smutnit nemusí ani ti, na které se během rezervace nedostane. Na neděli 7. října je naplánovaný den otevřených dveří. Pokud tedy máte během víkendu cestu do Paříže a čokoláda je vaší sdrdeční záležitostí, nezapomeňte vyrazit do zahrad Cité de la Céramique v Sèvres, na okraji města.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Booking.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907