Sluníčkáři na známkách: Britové ocenili své morální elity

16.03.2016 - Martin Reichman


Reklama

Zatímco v Česku je slovo „sluníčkář“ považováno přinejmenším za nadávku, Británie je na své „sluníčkáře“ pyšná. Poštovní společnost Royal Mail vydala šestici známek s portréty nejznámějších britských morálních elit. Kromě i v Česku dobře známého sira Nicholase Wintona, se na pamětních známkách objevila baronka Sue Ryderová, držitel Nobelovy ceny míru John Boyd Orr, zakladatelka první anglické organizace za práva dětí Eglantyne Jebbová, sociální reformátor a majitel čokoládovny Joseph Rowntree a Josephine Butlerová - britská aktivistka, feministka a bojovnice proti vykořisťování žen.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Royal Mail Group Ltd

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907