Sluníčkáři na známkách: Britové ocenili své morální elity

16.03.2016 - Martin Reichman


Reklama

Zatímco v Česku je slovo „sluníčkář“ považováno přinejmenším za nadávku, Británie je na své „sluníčkáře“ pyšná. Poštovní společnost Royal Mail vydala šestici známek s portréty nejznámějších britských morálních elit. Kromě i v Česku dobře známého sira Nicholase Wintona, se na pamětních známkách objevila baronka Sue Ryderová, držitel Nobelovy ceny míru John Boyd Orr, zakladatelka první anglické organizace za práva dětí Eglantyne Jebbová, sociální reformátor a majitel čokoládovny Joseph Rowntree a Josephine Butlerová - britská aktivistka, feministka a bojovnice proti vykořisťování žen.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Royal Mail Group Ltd

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907