Sluníčkáři na známkách: Britové ocenili své morální elity

16.03.2016 - Martin Reichman


Reklama

Zatímco v Česku je slovo „sluníčkář“ považováno přinejmenším za nadávku, Británie je na své „sluníčkáře“ pyšná. Poštovní společnost Royal Mail vydala šestici známek s portréty nejznámějších britských morálních elit. Kromě i v Česku dobře známého sira Nicholase Wintona, se na pamětních známkách objevila baronka Sue Ryderová, držitel Nobelovy ceny míru John Boyd Orr, zakladatelka první anglické organizace za práva dětí Eglantyne Jebbová, sociální reformátor a majitel čokoládovny Joseph Rowntree a Josephine Butlerová - britská aktivistka, feministka a bojovnice proti vykořisťování žen.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Royal Mail Group Ltd

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907