Stěny a strop irské hospody pokrývají bankovky v hodnotě dvou milionů dolarů

13.06.2021 - Martin Reichman

Když před 44 lety připevňovala servírka Molly na zeď baru „pro štěstí“ své první dýško, nejspíš ji ani ve snu nenapadlo, jak dlouhou a bohatou tradici tím odstartovala...

<p>Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.</p>

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.


Reklama

McGuire's Irish Pub je oblíbenou hospůdkou v Pensacole na Floridě. V roce 1977, kdy Martin McGuire se svou manželkou Molly podnik otevřeli, zde vznikla hezká tradice. Molly tehdy pro štěstí připevnila své první spropitné – jednodolarovou bankovku, na stěnu hospůdky. Od té doby bankovek na stěnách utěšeně přibývá.

Za více než čtyři desítky let zde zhruba 15 tisíc stop čtverečních (přibližně 1 300 m²) stěn pokrývá tisíce dolarových bankovek. Podle majitele Martina jich je dnes na stěnách a stropě hospůdky okolo dvou milionů. Slušná sumička pochopitelně občas láká nenechavce, naštěstí je ve městě a okolí zdejší zvyk dobře známý a další obchodníci tak podepsané bankovky z Irish Pubu odmítají. 

TIP: Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

Za posledním větším incidentem také nebyl nikdo ze zákazníků – bankovky v hodnotě 5 tisíc dolarů se pokusil odcizit jeden z Martinových zaměstnanců. Nenechavec byl ale rychle odhalen pozorným úředníkem v bance a přivolaná hlídka peníze vrátila jejich majitelům. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jeden z lepších nevěstinců na území okupované Francie. (foto: Wikimedia Commons, Bundesarchiv, Dietrich, CC-BY-SA 3.0)

Historie

Vasariho koridor spojuje Palazzo Vecchio (florentskou radnici) s palácem Pitti (vévodským sídlem) přes galerii Uffizi a horní část mostu Ponte Vecchio. (foto: Pixabay, Alexandra MerzCC0)

Zajímavosti
Revue

Babyboom invazivního plzáka španělského propuká zjara. Přemnožení hladovci hravě zničí celou úrodu. Spasou hlavně listy, ale zbytek porostu oslintají, pokálí a zválí. Počet dospělců kulminuje v létě. (foto: David Říha ©)

Příroda

Kupa galaxií SDSS J1004+4112, jak ji zachytil Hubbleův teleskop.

Vesmír

Rekonstrukce vzhledu dávného obrněného „červa“ Wufengella bengtsoni.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907