Stěny a strop irské hospody pokrývají bankovky v hodnotě dvou milionů dolarů

13.06.2021 - Martin Reichman

Když před 44 lety připevňovala servírka Molly na zeď baru „pro štěstí“ své první dýško, nejspíš ji ani ve snu nenapadlo, jak dlouhou a bohatou tradici tím odstartovala...

<p>Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.</p>

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.


Reklama

McGuire's Irish Pub je oblíbenou hospůdkou v Pensacole na Floridě. V roce 1977, kdy Martin McGuire se svou manželkou Molly podnik otevřeli, zde vznikla hezká tradice. Molly tehdy pro štěstí připevnila své první spropitné – jednodolarovou bankovku, na stěnu hospůdky. Od té doby bankovek na stěnách utěšeně přibývá.

Za více než čtyři desítky let zde zhruba 15 tisíc stop čtverečních (přibližně 1 300 m²) stěn pokrývá tisíce dolarových bankovek. Podle majitele Martina jich je dnes na stěnách a stropě hospůdky okolo dvou milionů. Slušná sumička pochopitelně občas láká nenechavce, naštěstí je ve městě a okolí zdejší zvyk dobře známý a další obchodníci tak podepsané bankovky z Irish Pubu odmítají. 

TIP: Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

Za posledním větším incidentem také nebyl nikdo ze zákazníků – bankovky v hodnotě 5 tisíc dolarů se pokusil odcizit jeden z Martinových zaměstnanců. Nenechavec byl ale rychle odhalen pozorným úředníkem v bance a přivolaná hlídka peníze vrátila jejich majitelům. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Historie
Reklama

Magnetické pole Jupiteru. Vlevo měsíc Io.

Vesmír

Mexické tučnice většinou tvoří dva typy růžic – letní masožravé a zimní s kratšími, sukulentními listy, díky nimž rostlina přečkává suché období. Listy zimních růžic jsou křehké, snadno se odlomí a jednotlivé listy jsou pak schopné zakořenit. Některé druhy mají báze listů zapuštěné v zemi, a tak se chrání před vyschnutím či v suchém ročním období vytvářejí pod povrchem země šupinaté cibulky.

Květy tučnic jsou opylovány hmyzem. Semena těchto rostlin jsou jemná, mají strukturovaný povrch. Ve vodě se díky tomu na jejich povrchu drží bubliny, které semena nadnášejí a umožňují jejich šíření pomocí menších i větších vodních toků. Na snímku Tučnice ocasatá (Pinguicula moranensis). Snad nejznámější, často pěstovaný druh tropické tučnice

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907