Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

06.06.2020 - Vilém Koubek

Americký bar zachránily před krachem způsobeným pandemií peníze, které zákazníci dlouhé roky lepili na stěny


Reklama

Sand Bar v americkém městě Tybee Island musel kvůli vlně koronaviru zavřít a stejně jako mnoho dalších podniků se ocitl ve finanční tísni. Během předchozích patnácti let provozu však měli jeho zákazníci ve zvyku „po sobě“ zanechávat bankovky přišpendlené na stěny či strop. Někteří na ně psali vzkazy, jiní je umisťovali na konkrétní místa jako své memento.

TIP: Zdání klame: Zaplivaný aljašský bar je vytapetovaný dolarovými bankovkami

Vedoucí baru Jennifer Knoxové poté došlo, že by se peníze daly využít: Spolu s pěti dobrovolníky tak učinila a z dolarových „tapet“ získala 3 714 $ (v přepočtu zhruba 90 tisíc korun). Když se pak o jejím záměru rozdělit finance mezi zaměstnance dozvěděli štamgasti, uspořádali navíc sbírku, v níž se získaná částka přehoupla přes 4 tisíce dolarů (přibližně 100 tisíc korun).

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Křídový pták Falcatakely forsterae.

Věda

Konstantinův křest, obraz namalovaný pravděpodobně Gianfrancescem Pennim.

Historie

Stávající vesmírná smlouva zakazuje použití jaderných zbraní nebo jiných zbraní hromadného ničení ve vesmíru. Průzkum vesmíru, Měsíce a jiných nebeských těles by měl být motivován výhradně mírovými účely.

Vesmír

 Dohodová propaganda dokázala německé zločiny v Belgii propagandisticky využít.

Válka

Pod ochranou rodiny

Vorvani obrovští (Physeter macrocephalus) oplývají vysokou inteligencí a jsou obdařeni vyvinutým sociálním cítěním. Jestliže je některý vorvaň napaden, útočník je vzápětí vystaven nemilosrdnému zásahu dalších členů rodinného klanu. Například když se do nebezpečí dostane mládě ohrožované kosatkami nebo žraloky, vyšle signál a ostatní vorvani ihned připlavou. Utvoří kolem ohroženého jedince kruh, přičemž jejich hlavy směřují dovnitř a nebezpečné ocasy jsou připraveny uštědřit útočníkům smrtelnou ránu.

Příroda

Pro Evropany byly dřevěné inuitské mapy jen primitivním suvenýrem – ony však velice účinně kopírují topografii pobřeží.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907