Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

06.06.2020 - Vilém Koubek

Americký bar zachránily před krachem způsobeným pandemií peníze, které zákazníci dlouhé roky lepili na stěny


Reklama

Sand Bar v americkém městě Tybee Island musel kvůli vlně koronaviru zavřít a stejně jako mnoho dalších podniků se ocitl ve finanční tísni. Během předchozích patnácti let provozu však měli jeho zákazníci ve zvyku „po sobě“ zanechávat bankovky přišpendlené na stěny či strop. Někteří na ně psali vzkazy, jiní je umisťovali na konkrétní místa jako své memento.

TIP: Zdání klame: Zaplivaný aljašský bar je vytapetovaný dolarovými bankovkami

Vedoucí baru Jennifer Knoxové poté došlo, že by se peníze daly využít: Spolu s pěti dobrovolníky tak učinila a z dolarových „tapet“ získala 3 714 $ (v přepočtu zhruba 90 tisíc korun). Když se pak o jejím záměru rozdělit finance mezi zaměstnance dozvěděli štamgasti, uspořádali navíc sbírku, v níž se získaná částka přehoupla přes 4 tisíce dolarů (přibližně 100 tisíc korun).

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Celkově téměř šedesát metrů vysoký obrys nahého muže s kyjem se nachází na svahu nedaleko obce Cerne Abbas, v jihoanglickém hrabství Dorset.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda
Věda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907