Zdání klame: Zaplivaný aljašský bar je vytapetovaný dolarovými bankovkami

09.04.2016 - Martin Reichman

Hospůdka Salty Dawg Saloon na aljašském Homeru vypadá na první pohled téměř odpudivě, ale zdání zde opravdu klame


Reklama

Historie budovy je více než stoletá – postavena byla v roce 1897, krátce poté, co dnes pětitisícový Homer získal statut města. Dvacet let budova sloužila jako poštovní úřad, železniční stanice, obchod, těžební kancelář, škola a byt správce v jednom. Teprve o šedesát let později se z ní stal bar a hospůdka pro rybáře a námořníky.

Dolarový pozdrav pro přítele

Právě místním námořníkům vděčí Salty Dawg Saloon za originální tradici. Když jeden z nich před lety opouštěl hospůdku, připíchl na stěnu dolarovou bankovku. Barmanovi vysvětlil, že je určena pro přítele, který má dorazit později. Nápad se rychle uchytil a dolarové bankovky popsané krátkými vzkazy připínají návštěvníci na stěny hospůdky dodnes. Originální výzdoba dnes pokrývá takřka všechna volná místa na stěnách i na stropu. Salty Dawg Saloon tak lze do jisté míry považovat za svého druhu banku.

  • Zdroj textu:

    saltydawgsaloon.com, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: Wikipedia, Flickr, Kyle Bolstad,Emily Watkins, Kevin Joseph, Arie Fishler

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Čínské prasečí farmy jsou bohatým zdrojem chřipkových virů.

Věda

Ve viditelném světle

Na takovýto vzhled M31 jsme zvyklí od dob větších pozemních dalekohledů. Hvězdný ostrov v Andromedě dělí od Země asi 2,5 milionu světelných roků a jeho průměr astronomové určili na 230 tisíc světelných let. Jedná se o spirální galaxii, která je vůči našemu pohledu částečně skloněná. Její hmotnost se pohybuje v rozpětí 300–400 miliard hmotností Slunce (nepočítaje temnou hmotu). M31 a Mléčná dráha představují dva největší objekty v Místní skupině. Navzájem se k sobě přibližují a zhruba za čtyři miliardy roků postupně splynou v jednu velkou eliptickou galaxii.

Vesmír

Pes ušatý je v angličtině pojmenován „Bat-eared fox“, tedy „liška s netopýříma ušima“. Sluch této psovité šelmy je skutečně mimořádný.

Příroda
Zajímavosti
Historie

Mamuti a koně

Poživatina: koňská kostní dřeň
Stáří: 50 000 let

Zřejmě nejstarší potravinou, která si zachovala jedlost až do současnosti, je mamutí maso. O konzumaci obrů z doby ledové sice nemáme potvrzené zprávy, nicméně se traduje, že vesničané v Rusku při náhodných objevech zvířecích torz uvězněných v ledu odřezávali zbytky masa a následně je jedli. Věrohodnější informace o nejstarším jídle se pak obvykle pojí s paleontologem Colemanem Williamsem, který si údajně připravil „svačinu“ z kuliček kostní dřeně, jež vydlabal z pozůstatků 50 tisíc let starého koně.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907