Štěstí v neštěstí: Pašeráky kokainu před utonutím zachránila pobřežní stráž

31.10.2019 - Vilém Koubek

S trojicí pašeráků drog se potopila loď, a nešťastníkům tak nezbylo než se držet plovoucích kontejnerů s kokainem a čekat na záchranu


Reklama

Necelých padesát kilometrů od kolumbijského přístavu Tumaco se s trojicí pašeráků začala potápět loď. Závadu se zločincům opravit nepovedlo, a tak jejich bárka nakonec klesla ke dnu – na hladině zůstaly jen bedny s více než 1,2 tuny kokainu. Pobřežní stráž zareagovala na volání o pomoc z vln Tichého oceánu až po třech hodinách a ztroskotance posléze vylovila i s jejich „krabicemi poslední záchrany“. Na souši se pak také postarala, aby skončili za mřížemi.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Státy většinou neposkytují příliš informací o zvláštních jednotkách

Válka

Praha v 19. století. V roce 1869 už měla 158 tisíc obyvatel, tedy asi dvakrát více než Brno.

Historie
Věda

Sonda Al Amal je 2,37 metru široká, na délku měří 2,9 metru a váží zhruba 1 500 kilogramů. Její základ tvoří trojice vědeckých přístrojů: multispektrální kameroa EXI (Emirates eXploration Imager), infračervený spektrograf EMIRS (Emirates Mars Infrared Spectrometer) a ultrafialový spektrograf EMUS (Emirates Mars Ultraviolet Spectrometer).

Vesmír

Enzymatická výbava trávicí soustavy zavíječe voskového (Galleria mellonella) umožňuje jeho housenkám trávení včelího vosku – po chemické stránce komplikované a těžko odbouratelné struktury.

Zajímavosti

Monumentální křesťanský chrám, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešního Istanbulu) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907