Štěstí v neštěstí: Pašeráky kokainu před utonutím zachránila pobřežní stráž

31.10.2019 - Vilém Koubek

S trojicí pašeráků drog se potopila loď, a nešťastníkům tak nezbylo než se držet plovoucích kontejnerů s kokainem a čekat na záchranu


Reklama

Necelých padesát kilometrů od kolumbijského přístavu Tumaco se s trojicí pašeráků začala potápět loď. Závadu se zločincům opravit nepovedlo, a tak jejich bárka nakonec klesla ke dnu – na hladině zůstaly jen bedny s více než 1,2 tuny kokainu. Pobřežní stráž zareagovala na volání o pomoc z vln Tichého oceánu až po třech hodinách a ztroskotance posléze vylovila i s jejich „krabicemi poslední záchrany“. Na souši se pak také postarala, aby skončili za mřížemi.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907