Švédský učitel vyfotil opravdovou raritu: Sněhobílého soba

26.10.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Vánoce přišly letos opravdu brzy. Na silnici nedaleko švédského města Mala se místnímu učiteli podařilo vyfotit krásného bílého soba. Nádherné zvíře vypadá, jako by se zatoulalo ze Santova spřežení.

Zbarvení sobů se liší podle ročního období - zimní srst je světle šedá až šedobílá, letní spíše šedohnědá až červenohnědá, obřitek je bílý a rovněž krk, s výraznou hřívou, mívá světlejší barvu než zbytek těla. Pravděpodobnost, že se sob narodí čistě bílý je zhruba jedna k deseti tisícům. Ačkoli by se mohlo zdát, že jde o albína, není tomu tak. Sob zachycený u Mala totiž nemá červené oči, což je jeden z typických znaků albínů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Siv Poijo, reddit.com

  • Zdroj fotografií: reddit.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907