Švédský učitel vyfotil opravdovou raritu: Sněhobílého soba

26.10.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Vánoce přišly letos opravdu brzy. Na silnici nedaleko švédského města Mala se místnímu učiteli podařilo vyfotit krásného bílého soba. Nádherné zvíře vypadá, jako by se zatoulalo ze Santova spřežení.

Zbarvení sobů se liší podle ročního období - zimní srst je světle šedá až šedobílá, letní spíše šedohnědá až červenohnědá, obřitek je bílý a rovněž krk, s výraznou hřívou, mívá světlejší barvu než zbytek těla. Pravděpodobnost, že se sob narodí čistě bílý je zhruba jedna k deseti tisícům. Ačkoli by se mohlo zdát, že jde o albína, není tomu tak. Sob zachycený u Mala totiž nemá červené oči, což je jeden z typických znaků albínů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Siv Poijo, reddit.com

  • Zdroj fotografií: reddit.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907