Švýcarská věznice hledá dobrovolníky pro víkendový pobyt za mřížemi

14.02.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Věznice ve švýcarském Curychu hledá dobrovolníky, kteří by v březnu vyzkoušeli její nové prostory, než se otevřou pro skutečné vězně. A zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský


Reklama

Pobyt dobrovolníků má být provozním testem pro zaměstnance nového vězení a umožní jim se s novým zařízením před jeho dubnovým otevřením seznámit. Dobrovolníci musí být starší 18 let, žít v Curychu nebo pracovat pro kanton a budou předem prověřeni. Ti, kteří se nakonec dostanou dovnitř, se budou muset vzdát mobilních telefonů a chytrých hodinek. Dostanou ale na výběr, zda chtějí vegetariánskou, halal nebo masovou stravu. Osobní prohlídka před nástupem do vězení, která je povinná pro skutečné vězně, bude pro testované osoby nepovinná. Zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský. Přihlásilo se více než 600 zájemců, zařízení má přitom kapacitu pro 241 vězňů.

TIP: 5 nejstřeženějších vězení světa: Moderní komplexy, tuhé žaláře i přecpané kobky

Nová věznice byla vybudována poté, co se na jiná zařízení snesla vlna kritiky kvůli špatným životním podmínkám vězňů. Ředitel věznice Marc Eiermann upozornil dobrovolníky, že nemají očekávat „prázdninový tábor“, na druhou stranu budou moci kdykoliv odejít.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907