Švýcarská věznice hledá dobrovolníky pro víkendový pobyt za mřížemi

Věznice ve švýcarském Curychu hledá dobrovolníky, kteří by v březnu vyzkoušeli její nové prostory, než se otevřou pro skutečné vězně. A zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský

14.02.2022 - Zuzana Rychlá a ČTKPobyt dobrovolníků má být provozním testem pro zaměstnance nového vězení a umožní jim se s novým zařízením před jeho dubnovým otevřením seznámit. Dobrovolníci musí být starší 18 let, žít v Curychu nebo pracovat pro kanton a budou předem prověřeni. Ti, kteří se nakonec dostanou dovnitř, se budou muset vzdát mobilních telefonů a chytrých hodinek. Dostanou ale na výběr, zda chtějí vegetariánskou, halal nebo masovou stravu. Osobní prohlídka před nástupem do vězení, která je povinná pro skutečné vězně, bude pro testované osoby nepovinná. Zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský. Přihlásilo se více než 600 zájemců, zařízení má přitom kapacitu pro 241 vězňů.

TIP: 5 nejstřeženějších vězení světa: Moderní komplexy, tuhé žaláře i přecpané kobky

Nová věznice byla vybudována poté, co se na jiná zařízení snesla vlna kritiky kvůli špatným životním podmínkám vězňů. Ředitel věznice Marc Eiermann upozornil dobrovolníky, že nemají očekávat „prázdninový tábor“, na druhou stranu budou moci kdykoliv odejít.


Další články v sekci