Tajemné sténání i kostlivci: Na těchto českých hradech tuhne krev v žilách!

27.04.2017 - Kateřina Höferová

České hrady zahájily novou návštěvní sezónu nabízející přehlídku akcí, turnajů a kostýmů. Kde na Vás ale čekají skutečná strašidla?

Strašidlo -<p>Některé z českých hradů jsou dodnes obestřeny záhadami</p>
Strašidlo -

Některé z českých hradů jsou dodnes obestřeny záhadami


Reklama

Tlusté zdi hradů a zámků jsou často smáčeny krví. Není divu, že se po nich prohání duchové a přízraky. Někde portréty mění tvář, jinde máte pocit, že vás někdo sleduje...Tyto dva patří k těm nejděsivějším!

Hrad Svojanov

Gotický hrad nedaleko Poličky zažil mnoho bouřlivých období. Středověk byl plný pověr, a ty nekrutější se praktikovaly právě na Svojanově. Chcete zabezpečit hrad a udělat z něj nedobytnou pevnost? Musíte zazdít živého člověka. Nejlépe pannu nebo dítě! Nevěříte? V mnohých zdech hradu se o tom můžete na vlastní oči přesvědčit. Vypouklé zdivo, za kterým je kostra, najdete u hradní brány i na vysokých zdech. Při odborných rozborech se zjistilo, že lidské kosti jsou na velké spoustě míst. 

Na Svojanově se ovšem dějí zvláštní věci i dnes. Za vše mluví třeba záhada s obrazem. Nenápadný portrét staré paní. Není na něm nic tak neobvyklého. Až na jednu věc. Paní na obraze před několika lety, zcela náhle, zavřela oči! O tento úkaz se už zajímá mnoho odborníků na paranormální jevy z Čech i zahraničí. Pokud patříte mezi citlivější povahy, připravte se na mrazení v zádech a pocit, že za vámi stále někdo stojí a sleduje vás. Nezávisle na sobě takto popsalo návštěvu mnoho desítek lidi.

Hrad a klášter Kuklov

Hrad tady stojí už od 14. století. Byl několikrát zbourán a znovu postaven. A jednou padlo rozhodnutí postavit tady klášter. Na hradě žijí mniši a i oni zapáleně pomáhají při stavbě. Hrad i klášter leží ve vesnici Brloh. A projíždí tudy i nepřátelské vojsko. Někdo tvrdí, že to byli husité, někdo ne. Ať tak či tak, klášter lehne popelem. Mniši jsou pobiti. Někteří se pokusí utéct do okolních lesů. Vojáci je ale pochytají, dovlečou zpět na hrad a pověsí na obrovském stromě. 

Mniši, kteří ví o tajné chodbě, mají poslední naději. Vede pod klášterem kolem hradu až do podhradí. Poslední hrstka z nich se spustí do podzemí a spěchají za spásou. Doběhne jich jen pár. Cesta je namáhavá a mnoho vyčerpaných duchovních umírá. A co se děje na zemi? Vojsko odtáhne a po jeho řádění zůstane jen spousta bezvládných těl. Taky nedostavěný klášter. A pozor! Ještě něco. Zvláštní sténavé zvuky, které vychází z podzemí. Tajemnost tohoto místa vám potvrdí i místní. Málokdo se odváží vydat po setmění do okolí hradu.

  • Zdroj textu:

    100+1 historie SPECIÁL léto 2016

  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Obyvatelé španělské vesnice San Bartolomé de Pinares se při příležitosti svátku svatého Antonína scházejí k velké podívané: jezdci na koních přeskakují za zvuku bubnů a jiných nástrojů hořící hranice.

Revue

Během tzv. Maunderova minima se na Slunci neobjevovaly téměř žádné skvrny.

Vesmír

Otrlí vojáci třicetileté války, zběhové, psanci... Stačilo mít trochu štěstí, chladnokrevnosti a odvahy a už ve vás ostatní viděli fexty...

Historie

Čertova studánka na Vyhlídce u Smržovky.

Příroda

Mrtví alkouni na jaře 2016, poblíž Homeru na Aljašce.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907