Ukradená reality show: Osudy trosečníků diváky nezajímaly, aktérům to nikdo neřekl

29.04.2017 - Vilém Koubek

Účastníci reality show strávili rok ve skotské divočině, aniž by se dozvěděli, že televize jejich pořad již dávno nevysílá


Reklama

Hlavním pilířem reality show Eden, kterou loni začala vysílat televizní stanice Channel 4, byla skupina 23 účastníků: Ocitli se v odlehlé části skotského poloostrova Ardnamurchan, kde měli během roku v rámci sociologického experimentu od základu vybudovat novou společnost.

Nicméně už po první epizodě sledovanost prudce klesala a televize nakonec po čtyřech odvysílaných dílech pořad stáhla. Účastníkům, kteří žili mimo civilizaci, však o změně nikdo neřekl – experiment se totiž plánoval na rok, na tuto dobu také dostal peníze, a přerušení tudíž nepřicházelo v úvahu. 

Když se pak letos v březnu překvapení „trosečníci“ dozvěděli, že o jejich osudech nikdo nic neví, hrozily televizi problémy. Stanice se nakonec rozhodla zažehnat krizi vytvořením celovečerního speciálu, v němž se prý spojí záběry z kamer, které po celý rok nepřestaly natáčet. O život v divočině tak diváci nepřijdou.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Divoké páření královny a trubce za letu

Věda

Autonomní uklízeč sněhu u osvětlení letištní dráhy

Věda

Snímek komety C/2019 Q4 Borisov, pořízený teleskopem Canada-France-Hawaii Telescope na Havaji

Vesmír
Zajímavosti

Mnoho exemplářů hry nezůstalo, a pokud ano, jde o pouhé fragmenty

Historie

Děti otročící na plantážích chodí oblečené jako jejich vrstevníci jinde na světě, žijí však v extrémní chudobě. Pod hranicí extrémní chudoby, tedy s méně než 44 korunami na den, žije v například Burkině Faso 43,7 % obyvatel.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907