Ukradená reality show: Osudy trosečníků diváky nezajímaly, aktérům to nikdo neřekl

29.04.2017 - Vilém Koubek

Účastníci reality show strávili rok ve skotské divočině, aniž by se dozvěděli, že televize jejich pořad již dávno nevysílá


Reklama

Hlavním pilířem reality show Eden, kterou loni začala vysílat televizní stanice Channel 4, byla skupina 23 účastníků: Ocitli se v odlehlé části skotského poloostrova Ardnamurchan, kde měli během roku v rámci sociologického experimentu od základu vybudovat novou společnost.

Nicméně už po první epizodě sledovanost prudce klesala a televize nakonec po čtyřech odvysílaných dílech pořad stáhla. Účastníkům, kteří žili mimo civilizaci, však o změně nikdo neřekl – experiment se totiž plánoval na rok, na tuto dobu také dostal peníze, a přerušení tudíž nepřicházelo v úvahu. 

Když se pak letos v březnu překvapení „trosečníci“ dozvěděli, že o jejich osudech nikdo nic neví, hrozily televizi problémy. Stanice se nakonec rozhodla zažehnat krizi vytvořením celovečerního speciálu, v němž se prý spojí záběry z kamer, které po celý rok nepřestaly natáčet. O život v divočině tak diváci nepřijdou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907