Už žádné sklo! Turistickým hitem se v Číně stává desítky let stará dřevěná lávka

29.03.2016 - Martin Reichman

V loňském roce bylo v Číně zprovozněno několik skleněných mostů a lávek, přičemž v některých případech nebyla nouze ani o dramatické události. Vedle supermoderních skleněných staveb lze ale v Číně narazit i na turisty stále více ceněné „indie“ stavby

Nejnovějším hitem poutníků se stala například 120 metrů dlouhá lávka spojující dvě vesnice v autonomní prefektuře Enshi Tujia a Miao. Dřevěná spojnice, vinoucí se ve výšce 80 metrů nad řekou Čching-ťiang, nabízí o poznání komornější prostředí bez front a všudypřítomných turistů a na rozdíl od moderních skleněných staveb posledních let je návštěvníkům přístupná zcela zdarma. Výhled na okolní krajinu je přitom stejně dechberoucí jako u skleněných novostaveb.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NetEase, Shanghaiist


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907