Až vzpamatujeme z prvního nárazu pandemie, nastoupí moderní technologie, včetně pandemických dronů
Oproti době pandemii Španělské chřipky v roce 1918 máme k dispozici významné výhody, včetně moderních technologií. S pandemickým koronavirem pomáhají i drony, které mohou monitorovat velké množství lidí najednou. Speciální „pandemický dron“ vyvíjejí i na australské University of South Australia.
Tento dron bude vybavený speciálním senzorem a systémem strojového vidění. Měl by zvládnout na dálku detekovat tělesnou teplotu, srdeční tep a rychlost dechu, stejně jako zaregistrovat kašlání a kýchání všude tam, kde se soustředí větší množství lidí, ať už při práci nebo pohybu.
TIP: Pomáhat a chránit: Ve Velké Británii vznikla první policejní jednotka dronů
Australský tým již spolupracuje s americkým výrobcem dronů Draganfly Inc. a společně počítají se zákazníky v komerční, medicinské i vládní sféře. Až odezní prvotní náraz koronaviru, mohly by pandemické drony již brzy operovat v místech s rušných provozem, na úřadech, letištích, nádražích, výletních lodích, domovech seniorů a dalších místech, která jsou z hlediska COVID-19 nejrizikovější.
RevueNebezpečné popelnice
popelář | úmrtí na 100 tisíc: 44,3
Naivní dětský sen se s přihlédnutím ke všem stránkám „popelařiny“ mění v noční můru. Míru smrtelnosti zvyšuje především fakt, že popeláři tráví celý den v provozu, kde je ohrožují dopravní nehody. Navíc je sbírání odpadu fyzicky namáhavé a především v zimě či v létě může skončit omrzlinami, respektive kolapsem organismu. Nemalá část popelářů se navíc zraní při manipulaci s nebezpečným odpadem v podobě střepů nebo třeba injekčních jehel.