V horách Saúdské Arábie vzniká luxusní turistické středisko

04.10.2021 - Zuzana RychláSpolečnost pro rozvoj oblasti Rudého moře (RSDC) představila ve spolupráci s mezinárodní architektonickou skupinou Oppenheim Architecture plány nového luxusního střediska, které má vzniknout v Saúdské Arábii. První fáze výstavby již odstartovala a nový komplex by měl první hosty přivítat na konci příštího roku.

V horách poblíž Rudého moře má v první fázi vyrůst 48 apartmánů a 12 hotelových pokojů. Veškerá výstavba má přitom maximálně splynout s okolím – stavby budou zasazené přímo do skalních masivů. Architekti si od projektu slibují, že přiláká zájemce, kteří si chtějí užít nerušeného klidu, pohodlí a vyhlídky na pouštní krajinu u pobřeží Rudého moře. Jednotlivé stavby mají splňovat nejpřísnější certifikaci ekologického stavitelství Leadership in Energy and Environmental Design.

TIP: Saúdové chtějí postavit 170 kilometrů dlouhé město, které se obejde zcela bez aut

Součástí velkorysého komplexu Desert Rock má být v roce 2030 50 samostatných resortů s 8 tisíci hotelovými lůžky a tisícovkou soukromých apartmánů. Plány počítají i s výstavbou přístavů, golfových hřišť, restaurací a volnočasových zařízení nebo zbrusu nového mezinárodního letiště. 


Další články v sekci