V horách Saúdské Arábie vzniká luxusní turistické středisko

04.10.2021 - Zuzana Rychlá


Reklama

Společnost pro rozvoj oblasti Rudého moře (RSDC) představila ve spolupráci s mezinárodní architektonickou skupinou Oppenheim Architecture plány nového luxusního střediska, které má vzniknout v Saúdské Arábii. První fáze výstavby již odstartovala a nový komplex by měl první hosty přivítat na konci příštího roku.

V horách poblíž Rudého moře má v první fázi vyrůst 48 apartmánů a 12 hotelových pokojů. Veškerá výstavba má přitom maximálně splynout s okolím – stavby budou zasazené přímo do skalních masivů. Architekti si od projektu slibují, že přiláká zájemce, kteří si chtějí užít nerušeného klidu, pohodlí a vyhlídky na pouštní krajinu u pobřeží Rudého moře. Jednotlivé stavby mají splňovat nejpřísnější certifikaci ekologického stavitelství Leadership in Energy and Environmental Design.

TIP: Saúdové chtějí postavit 170 kilometrů dlouhé město, které se obejde zcela bez aut

Součástí velkorysého komplexu Desert Rock má být v roce 2030 50 samostatných resortů s 8 tisíci hotelovými lůžky a tisícovkou soukromých apartmánů. Plány počítají i s výstavbou přístavů, golfových hřišť, restaurací a volnočasových zařízení nebo zbrusu nového mezinárodního letiště. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907