V německé Mohuči létaly vzduchem bankovky, po majiteli se stále pátrá

26.05.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

V německé Mohuči překvapil v pondělí obyvatele jednoho z tamních věžáků déšť bankovek, kvůli kterému lidé přivolali policii i hasiče. Ti pak pomáhali peníze sbírat a nakonec shromáždili kolem 50 000 eur (v přepočtu zhruba 1,2 milionu korun).


Reklama

Na sídlišti Lerchenberg v německé Mohuči způsobily létající bankovky poprask. Policie ale okamžitě upozornila místní, že pokud si nějakou zatoulanou bankovku nechají, hrozí jim riziko pokuty nebo dokonce trestního stíhání. Zatím není jasné, kde se peníze vzaly. Majitel se může o peníze přihlásit, pokud se prokáže dokladem, že obnos je skutečně jeho. Zatím to ale nikdo neudělal.

TIP: Dítě vyhodilo z auta balík bankovek a způsobilo hromadnou nehodu

Podle policie se zatím nezjistilo, ze kterého domu bankovky vyletěly ven ani jak k tomu došlo. Hypotéz je celá řada – od toho, že kdosi omylem vyklepal polštář, kde měl uloženou hotovost na horší časy, až po podezření, že suma mohla být výnosem z trestné činnosti.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Echo Online, ČTK

  • Zdroj fotografií:

    Shutterstock, Polizei Mainz
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907