V německé Mohuči létaly vzduchem bankovky, po majiteli se stále pátrá

26.05.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

V německé Mohuči překvapil v pondělí obyvatele jednoho z tamních věžáků déšť bankovek, kvůli kterému lidé přivolali policii i hasiče. Ti pak pomáhali peníze sbírat a nakonec shromáždili kolem 50 000 eur (v přepočtu zhruba 1,2 milionu korun).


Reklama

Na sídlišti Lerchenberg v německé Mohuči způsobily létající bankovky poprask. Policie ale okamžitě upozornila místní, že pokud si nějakou zatoulanou bankovku nechají, hrozí jim riziko pokuty nebo dokonce trestního stíhání. Zatím není jasné, kde se peníze vzaly. Majitel se může o peníze přihlásit, pokud se prokáže dokladem, že obnos je skutečně jeho. Zatím to ale nikdo neudělal.

TIP: Dítě vyhodilo z auta balík bankovek a způsobilo hromadnou nehodu

Podle policie se zatím nezjistilo, ze kterého domu bankovky vyletěly ven ani jak k tomu došlo. Hypotéz je celá řada – od toho, že kdosi omylem vyklepal polštář, kde měl uloženou hotovost na horší časy, až po podezření, že suma mohla být výnosem z trestné činnosti.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Echo Online, ČTK

  • Zdroj fotografií:

    Shutterstock, Polizei Mainz

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907