Venezuelský influencer se jako první člověk nechal tetovat od cvičené opice

08.02.2023 - Martin Reichman

Venezuelský umělec a influencer Funky Matas si opět dopřává dávku pozornosti – jako první člověk na světě se nechal tetovat cvičenou opicí

<p>Venezuelský umělec a influencer Funky Matas. <em>(foto: Profimedia)</em></p>

Venezuelský umělec a influencer Funky Matas. (foto: Profimedia)


Reklama

Venezuelan Funky Matas (vlastním jménem Juan Matas) rozhodně netrpí strachem z tetovacích jehel. Před časem si tento podivín dokonce vysloužil rekord, když si nechal na svá záda vytetovat 225 podpisů známých osobností a celebrit. Mezi zvěčnělými na Funkyho zádech nechybí takové osobnosti jako Elijah Wood, Chris Rock nebo třeba herec Will Smith. Ještě dříve se Matas nechal tetovat během seskoku padákem.

Opičí tatérka

Nejnovější Funkyho počin je ale divoký i na jeho poměry. Jednatřicetiletý Venezuelan vyrazil do Mexika, kde oslovil pouličního cvičitele opic a dohodl se s ním, že mu jeden z jeho opičích svěřenců vytvoří tetování. Společně pak vyrazili do tetovacího salonu, kde opička dostala zhruba hodinový trénink a stala se tatérkou.

(zdroj: Funky Matas | Instagram)

Úkolem opičky bylo vytvořit ve Funkyho kůži zjednodušené logo The F8 Club, což je projekt, který Venezuelan dlouhodobě propaguje. Soudě dle fotografií a zveřejněných videí, příliš talentu opička nepobrala. O grafickou hodnotu ale pochopitelně nešlo – cílem bylo (vedle Funkyho sebepropagace) vytvoření tokenizované položky NFT.

TIP: Matka přejmenovala svého syna poté, co tatér popletl jeho jméno

Zkratka NFT označuje transparentní doklad o vlastnictví nějaké digitální položky a umožňuje tak jasné a rychlé určení majitele. NFT položka představuje záznam na blockchainu, tedy v jakési digitální účetní knize, která spravuje kryptoměny, jako jsou třeba bitcoiny. Rozdíl je ale v tom, že většina bitcoinů je zastupitelných – jeden bitcoin je v základu nerozeznatelný od druhého a mají stejnou hodnotu. NFT představují naopak nezastupitelné tokeny. Jsou zcela unikátní a představují jedinečnou věc, ať už jde o vzácnou fotografii, nebo třeba vlastnické právo k uměleckému dílu. Podobají se tak například zápisu v katastru nemovitostí nebo patentu na jedinečný vynález.

Reklama




Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907