Vezměte svou rybičku na procházku!

08.05.2021 - Martin Reichman

Internet je plný nejrůznějších šílených vynálezů a často se časem ukáže, že šlo jen o žert. Japonský „vycházkový box pro ryby“ je ale zřejmě myšlený smrtelně vážně


Reklama

Japonská společnost Ma Corporation představila své poněkud neobvyklé příslušenství pro akvaristy a milovníky ryb. S jejich „katsugyo bagem“ (v překladu „živá ryba“) můžete vzít svou rybičku na procházku nebo na výlet. Zařízení je průhledný box opatřený oxymetrem – ukazatelem obsahu kyslíku ve vodě.

TIP: Muzeum nesmyslů: Kousek Járy Cimrmana v rakouském Herrnbaumgartenu

Podle zástupců japonské společnosti jde o elegantní a ekologickou alternativu k běžně používaným plastovým sáčkům. Kromě akvaristů nepochybně ocení pomůcku i pescetariáni a obecně příznivci superčerstvého sašimi – japonské lahůdky ze syrového rybího masa.

Katsugyo bag je zatím stále ve vývoji a není tak určený k prodeji. Jak ale dokládá instagramový účet firmy, vývojáři zařízení intenzivně testují s nejrůznějšími druhy ryb.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907