Vezměte svou rybičku na procházku!

08.05.2021 - Martin Reichman

Internet je plný nejrůznějších šílených vynálezů a často se časem ukáže, že šlo jen o žert. Japonský „vycházkový box pro ryby“ je ale zřejmě myšlený smrtelně vážně


Reklama

Japonská společnost Ma Corporation představila své poněkud neobvyklé příslušenství pro akvaristy a milovníky ryb. S jejich „katsugyo bagem“ (v překladu „živá ryba“) můžete vzít svou rybičku na procházku nebo na výlet. Zařízení je průhledný box opatřený oxymetrem – ukazatelem obsahu kyslíku ve vodě.

TIP: Muzeum nesmyslů: Kousek Járy Cimrmana v rakouském Herrnbaumgartenu

Podle zástupců japonské společnosti jde o elegantní a ekologickou alternativu k běžně používaným plastovým sáčkům. Kromě akvaristů nepochybně ocení pomůcku i pescetariáni a obecně příznivci superčerstvého sašimi – japonské lahůdky ze syrového rybího masa.

Katsugyo bag je zatím stále ve vývoji a není tak určený k prodeji. Jak ale dokládá instagramový účet firmy, vývojáři zařízení intenzivně testují s nejrůznějšími druhy ryb.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907