Vezměte svou rybičku na procházku!

08.05.2021 - Martin Reichman

Internet je plný nejrůznějších šílených vynálezů a často se časem ukáže, že šlo jen o žert. Japonský „vycházkový box pro ryby“ je ale zřejmě myšlený smrtelně vážně


Reklama

Japonská společnost Ma Corporation představila své poněkud neobvyklé příslušenství pro akvaristy a milovníky ryb. S jejich „katsugyo bagem“ (v překladu „živá ryba“) můžete vzít svou rybičku na procházku nebo na výlet. Zařízení je průhledný box opatřený oxymetrem – ukazatelem obsahu kyslíku ve vodě.

TIP: Muzeum nesmyslů: Kousek Járy Cimrmana v rakouském Herrnbaumgartenu

Podle zástupců japonské společnosti jde o elegantní a ekologickou alternativu k běžně používaným plastovým sáčkům. Kromě akvaristů nepochybně ocení pomůcku i pescetariáni a obecně příznivci superčerstvého sašimi – japonské lahůdky ze syrového rybího masa.

Katsugyo bag je zatím stále ve vývoji a není tak určený k prodeji. Jak ale dokládá instagramový účet firmy, vývojáři zařízení intenzivně testují s nejrůznějšími druhy ryb.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Množství masivních staveb včetně teras, věží opevnění, suchých příkopů a jiných obranných struktur vedlo vědce k přesvědčení, že šlo především o pevnost. (foto: iStock)

Historie

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907