Vychytávka pro požárníky: Dýchací maska se zabudovanou termovizí

24.04.2016 - Redakce Tajemství vesmíru

Termokamery už nebude nutné nosit v ruce, což požárníci jistě uvítají


Reklama

Požár není právě místo, kde by bylo dobré být oslepený. Jenže právě tohle se prakticky pokaždé stává požárníkům, když vniknou do hořící budovy.

V prostředí plném štiplavého dýmu mohou požárníkům pomoct termální kamery. Ty je ale nutné nést v ruce a mohou během zásahu překážet.

TIP: Požárníkům pomáhají i drony

Společnost Scott Safety vyvinula dýchací masku pro požárníky, do které je zabudován lehký termální zobrazovací systém. Požárník s touto maskou může využívat termovizi v reálném čase.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Scott Safety

  • Zdroj fotografií: Scott SafetyDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907