Vydělal miliony na zlatě: Teď žije 20 let v chatrči na opuštěném ostrově

22.06.2017 - Zuzana Rychlá

Ještě před třiceti lety mu patřily honosné domy a luxusní auta. Po krachu přišel o většinu svých peněz, rozpadlo se mu manželství a odstěhoval se na pustý ostrov. Třiasedmdesátiletý Australan David Glasheen žije na opuštěném ostrově již 20 let. Svůj ostrov a chatrč na něm ale považuje za ráj na zemi

Milionář z chatrče -<p><em>David Glasheen žije na pustém ostrově už dvacet let. Jedinou stálou společnost mu dělá jeho fenka Polly.</em></p>
Milionář z chatrče -

David Glasheen žije na pustém ostrově už dvacet let. Jedinou stálou společnost mu dělá jeho fenka Polly.


Reklama

V Irsku narozený David Glasheen vydělal na zlatě miliony dolarů. V roce 1987 ale přišel krach na burze a o většinu svých vydělaných peněz rázem přišel. Po rozpadu manželství mu jeho novopečená přítelkyně navrhla, aby se společně odstěhovali na pustý ostrov. Davida nápad okamžitě nadchnul, a přestože z partnerského stěhování nakonec sešlo, v roce 1997 se vydal na dráhu novodobého Robinsona sám.

Milionář z chatrče

„Nejraději mám klid a radost z přírody. Dělám jen to, co chci. Vlastně nemám žádné povinnosti,“ libuje si David po 20 letech strávených bez civilizace.

Občas na „jeho“ ostrov zavítají návštěvníci z pevniny. Dříve jich jezdilo pár desítek za rok. „Teď už ale skoro nikdo nejezdí,“ říká poněkud posmutněle David. Společnost lidí mu přeci jen chybí. „Bylo by fajn, mít tady někoho nastálo, parťáka, nebo partnerku bych uvítal.“

Na to, že žije 20 let na opuštěném ostrově, má David překvapivý přehled o dění ve světě. Prostřednictvím internetu sleduje zprávy. Elektřinu získává ze solárních panelů a záložního generátoru a na pevninu jezdívá jen jednou za rok kvůli nákupu rýže, oleje a svých oblíbených gumových medvídků. Jinak se živí tím, co si sám obstará na ostrově. Pěstuje si vlastní zeleninu a chytá kraby, raky a krevety. 

Odjezd z ostrova David neplánuje. Podle svých slov je připraven na místě i zemřít. V minulosti mu úřady několikrát vyhrožovaly vystěhováním. Muž však zůstává v klidu. Pokud by snad opravdu hrozilo, že by musel ostrov opustit, zabydlel by se ve vraku lodi, která na pobřeží ostrova kdysi ztroskotala. Pak by ho už prý nikdo nemohl obvinit, že na místě přebývá nelegálně.

  • Zdroj textu:

    mirror.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přes porážku u Bzury dokázala část polské armády ustoupit za Vislu a směřovala na jihovýchod země. Do průběhu bojů ale osudově zasáhla sovětská invaze do Polska ze 17. září 1939.

Zajímavosti

Oblíbené i obávané buráky

Věda

Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.

Revue

Rentgenový záblesk supermasivní černé díry galaxie GSN 069

Vesmír

 Torpédovka 79T táhne vrak vzducholodě do přístavu v zálivu Veruda

 

Válka

Císař Karel VI. jako český král v korunovačním rouchu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907