Vydělal miliony na zlatě: Teď žije 20 let v chatrči na opuštěném ostrově

22.06.2017 - Zuzana Rychlá

Ještě před třiceti lety mu patřily honosné domy a luxusní auta. Po krachu přišel o většinu svých peněz, rozpadlo se mu manželství a odstěhoval se na pustý ostrov. Třiasedmdesátiletý Australan David Glasheen žije na opuštěném ostrově již 20 let. Svůj ostrov a chatrč na něm ale považuje za ráj na zemi

Milionář z chatrče -<p><em>David Glasheen žije na pustém ostrově už dvacet let. Jedinou stálou společnost mu dělá jeho fenka Polly.</em></p>
Milionář z chatrče -

David Glasheen žije na pustém ostrově už dvacet let. Jedinou stálou společnost mu dělá jeho fenka Polly.


Reklama

V Irsku narozený David Glasheen vydělal na zlatě miliony dolarů. V roce 1987 ale přišel krach na burze a o většinu svých vydělaných peněz rázem přišel. Po rozpadu manželství mu jeho novopečená přítelkyně navrhla, aby se společně odstěhovali na pustý ostrov. Davida nápad okamžitě nadchnul, a přestože z partnerského stěhování nakonec sešlo, v roce 1997 se vydal na dráhu novodobého Robinsona sám.

Milionář z chatrče

„Nejraději mám klid a radost z přírody. Dělám jen to, co chci. Vlastně nemám žádné povinnosti,“ libuje si David po 20 letech strávených bez civilizace.

Občas na „jeho“ ostrov zavítají návštěvníci z pevniny. Dříve jich jezdilo pár desítek za rok. „Teď už ale skoro nikdo nejezdí,“ říká poněkud posmutněle David. Společnost lidí mu přeci jen chybí. „Bylo by fajn, mít tady někoho nastálo, parťáka, nebo partnerku bych uvítal.“

Na to, že žije 20 let na opuštěném ostrově, má David překvapivý přehled o dění ve světě. Prostřednictvím internetu sleduje zprávy. Elektřinu získává ze solárních panelů a záložního generátoru a na pevninu jezdívá jen jednou za rok kvůli nákupu rýže, oleje a svých oblíbených gumových medvídků. Jinak se živí tím, co si sám obstará na ostrově. Pěstuje si vlastní zeleninu a chytá kraby, raky a krevety. 

Odjezd z ostrova David neplánuje. Podle svých slov je připraven na místě i zemřít. V minulosti mu úřady několikrát vyhrožovaly vystěhováním. Muž však zůstává v klidu. Pokud by snad opravdu hrozilo, že by musel ostrov opustit, zabydlel by se ve vraku lodi, která na pobřeží ostrova kdysi ztroskotala. Pak by ho už prý nikdo nemohl obvinit, že na místě přebývá nelegálně.

  • Zdroj textu:

    mirror.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zázrak na ledu

hokej
vítěz: USA | kdy: 1980

Do hokejového turnaje na zimních olympijských hrách roku 1980 v americkém Lake Placid nastupoval tým SSSR coby absolutní favorit, který na čtyřech předešlých olympiádách získal zlato. O to překvapivější tudíž bylo finále, kde proti nezničitelným Sovětům nastoupila reprezentace USA složená z amatérů – profesionální NHL přerušila kvůli hrám sezonu až v roce 1998 v Naganu. Každopádně akční hokej začal už v první třetině, jež skončila 2:2. Po přestávce se Sověti jedním gólem dostali do vedení, nicméně v závěrečné třetině Američané nejen vyrovnali, ale nakonec senzačně zvítězili 4:3. Utkání se posléze začalo přezdívat „zázrak na ledu“.

Zajímavosti

Wollemie vznešená je přísně chráněná – konkrétní lokalita ve státě Nový Jižní Wales je veřejnosti utajena a do celé oblasti platí zákaz vstupu.

Věda

Každý dělník měl právo zastavit pás, pokud nebyly splněny předpoklady k dokonalé práci.

Historie

Tento upřený pohled zná asi každý majitel psa. Pejsci si ovšem kromě toho dokážou i vybavit, co jejich pánečci dělali.

Příroda
Zajímavosti

Jak asi vypadá celý systém Proximy Centauri?

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907