Zábava jako luxusní šperk: Nejdražší domino na světě stojí 4 miliony

04.01.2017 - Zuzana Rychlá

Německá firma Lieb Manufaktur je něco jako Rolls-Royce deskových her. Firma nabízí luxusní deskové hry vyrobené z ebenu, slonoviny, zlata, stříbra a diamantů

Domino ze zlata -<p>Na výrobu kompletní sady bylo použito 2,4 kilogramu zlata a 168 patnáctikarátových diamantů.</p>
Domino ze zlata -

Na výrobu kompletní sady bylo použito 2,4 kilogramu zlata a 168 patnáctikarátových diamantů.


Reklama

Kolekce Lieb Manufaktur obsahuje stříbrné a pozlacené šachy, tradiční vrhcáby vyrobené z uhlíkových vláken, kostky z ebenu a slonoviny, vše zabalené do kufříku potaženého rejnočí kůží.

TIP: Nejdražší brambůrky na světě: Pět chipsů vyjde na 1 400 korun

Čerstvou novinkou je domino vyrobené z 18karátového zlata, zdobené diamanty a zabalené v mramorovém kufříku. Na výrobu kompletní sady bylo použito 2,4 kilogramu zlata a 168 patnáctikarátových diamantů. K mání je i dárková verze s jedinou zlatou kostkou. Sadu si firma cení na 147 tisíc euro (v přepčtu zhruba 4 miliony korun) což z ní dělá nejdražší domino sadu na světě. Novinku Lieb Manufaktur představila v rámci veletrhu luxusního zboží Top Marques v Monaku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    lieb-manufaktur.com, extravaganzi.com

  • Zdroj fotografií: Lieb Manufaktur

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907