Nejdražší brambůrky na světě: Pět chipsů vyjde na 1 400 korun

23.10.2016 - Zuzana Rychlá

Prémiový švédský mikropivovar se rozhodl odměnit své věrné zákazníky. Jako pochutinu k pivu připravil údajně nejlepší chipsy na světě


Reklama

St. Erik’s je jedním z předních švédských mikropivovarů. Firma vyrábí tradiční ležák, i speciální chmelená piva typu India Pale Ale, American Pale Ale nebo Stout. Historie tohoto stockholmského pivovaru sahá až do roku 1859. Kromě stálé nabídky firma každoročně připravuje exkluzivní, malosériové pivní speciály. Předevšík k těmto speciálům nyní firma připravila i originální doplněk - set nejdražších chipsů světa, které jsou dodávány ve speciálním balení, v limitované sérii 100 kusů. 

„Jsme tu pyšní na řemeslnou dovednost, se kterou děláme naše pivo. Zároveň nám ale k tomu pivu chyběl snack, který by měl stejný status,“ uvedl v prohlášení firmy brand manager Marcus Friari. „Prvotřídní pivo si zaslouží prvotřídní snack, a proto jsme věnovali velké úsilí tomu, abychom vytvořili nejexkluzivnější bramborové chipsy na světě,“ dodal.

Pět exkluzivních, ručně vyráběných chipsů, balených v pevné krabičce, firma nabízí v přepočtu za 1 400 Korun. Podle informací, které firma zveřejnila, byla celá série kompletně rozprodána.

Brambůrky jsou prý vyrobeny z těch nejlepších ingrediencí – čirůvek, mořských řas, jejichž chuť připomíná lanýže, nebo kopru ze švédského poloostrova Bjäre. Brambory rostly u obce Ammarnäs na svahu tak prudkém, že musely být sbírány ručně.

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Daily Mail

  • Zdroj fotografií: steriksbryggeri.se

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907