Zázrak u sousedů: 20 let byl téměř slepý, po autonehodě se mu vrátil zrak

20.02.2020 - Zuzana Rychlá

Januszi Gorajovi, který byl údajně téměř slepý dvacet let, se zázračně vrátil zrak poté, co byl sražen autem


Reklama

Janusz Goraj ze západopolského Gorzow Wielkopolski byl 20 let téměř slepý – na levé oko neviděl vůbec a pravým rozeznával jen světla a stíny. Aby toho nebylo málo, před dvěma lety jej na přechodu pro chodce srazilo auto. Při nehodě narazil hlavou do kapoty auta a poté tvrdě dopadl na vozovku. Z nehody sice vyvázl živý, utrpěl ale zlomeninu kyčle, která si vyžádala operaci a několikatýdenní pobyt v nemocnici.

TIP: Nová léčba kmenovými buňkami vrátila zrak dvěma pacientům

Jednoho dne se ale stal zázrak – zrak Janusze se začal znatelně zlepšovat a po dvou týdnech viděl tak dobře, že byl dokonce schopen číst. Proč se tak stalo a co je příčinou zlepšeného stavu, nedokázali ošetřující lékaři vysvětlit. Podle mluvčí nemocnice Agnieszky Wisniewské je možné, že změnu způsobil koktejl léků, které během hospitalizace Janusz dostával. Přesnější odpověď by mohlo přinést podrobné vyšetření, které ovšem uzdravený Janusz Goraj odmítl.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907