Zázrak u sousedů: 20 let byl téměř slepý, po autonehodě se mu vrátil zrak

20.02.2020 - Zuzana Rychlá

Januszi Gorajovi, který byl údajně téměř slepý dvacet let, se zázračně vrátil zrak poté, co byl sražen autem


Reklama

Janusz Goraj ze západopolského Gorzow Wielkopolski byl 20 let téměř slepý – na levé oko neviděl vůbec a pravým rozeznával jen světla a stíny. Aby toho nebylo málo, před dvěma lety jej na přechodu pro chodce srazilo auto. Při nehodě narazil hlavou do kapoty auta a poté tvrdě dopadl na vozovku. Z nehody sice vyvázl živý, utrpěl ale zlomeninu kyčle, která si vyžádala operaci a několikatýdenní pobyt v nemocnici.

TIP: Nová léčba kmenovými buňkami vrátila zrak dvěma pacientům

Jednoho dne se ale stal zázrak – zrak Janusze se začal znatelně zlepšovat a po dvou týdnech viděl tak dobře, že byl dokonce schopen číst. Proč se tak stalo a co je příčinou zlepšeného stavu, nedokázali ošetřující lékaři vysvětlit. Podle mluvčí nemocnice Agnieszky Wisniewské je možné, že změnu způsobil koktejl léků, které během hospitalizace Janusz dostával. Přesnější odpověď by mohlo přinést podrobné vyšetření, které ovšem uzdravený Janusz Goraj odmítl.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907