Železniční dopravu v Anglii zastavila uprchlá želva

04.08.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Obří suchozemská želva tento týden na více než hodinu zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii.

<p>Želva, která na zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii, uprchla ze zverimexu.<em>(ilustrační foto: Pexels, Frans van Heerden, CC0)</em></p>

Želva, která na zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii, uprchla ze zverimexu.(ilustrační foto: Pexels, Frans van Heerden, CC0)


Reklama

Železniční společnost Greater Anglia, která zajišťuje spojení mezi Londýnem a východní Anglií, na twitteru oznámila, že vlaky mezi Norwichem a letištěm Stansted byly dnes na více než hodinu zastaveny kvůli „obří želvě“.

Jedna z cestujících vlaku na lince do Norwiche, Diane Akersová, zveřejnila na twitteru fotografii želvy stojící na trati a nahlásila to železniční společnosti: „Je stále naživu, ale zraněná,“ uvedla žena. Zdálo se, že želva má na krunýři velkou tržnou ránu. „Upřímně řečeno, nemohla jsem uvěřit vlastním očím!“ řekla listu The Guardian.

Zverimex společnosti Swallow Aquatics ve městě East Harling uvedl, že želva jménem Clyde se ztratila v neděli a nyní byla převezena k veterináři, protože ji srazil vlak.

TIP: Želva na útěku: Zatoulaného domácího mazlíčka se podařilo objevit po třech letech

Železniční trať byla znovu otevřena asi hodinu a půl po oznámení o zvířeti v kolejišti, přičemž se předpokládalo zpoždění. Incident se stal krátce poté, co cestující v Británii zažili v létě několikadenní stávky ve vlacích, protože odbory železničních zaměstnanců požadují zvýšení platů v závislosti na inflaci.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Množství masivních staveb včetně teras, věží opevnění, suchých příkopů a jiných obranných struktur vedlo vědce k přesvědčení, že šlo především o pevnost. (foto: iStock)

Historie

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907