Železniční dopravu v Anglii zastavila uprchlá želva

04.08.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Obří suchozemská želva tento týden na více než hodinu zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii.

<p>Želva, která na zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii, uprchla ze zverimexu.<em>(ilustrační foto: Pexels, Frans van Heerden, CC0)</em></p>

Želva, která na zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii, uprchla ze zverimexu.(ilustrační foto: Pexels, Frans van Heerden, CC0)


Reklama

Železniční společnost Greater Anglia, která zajišťuje spojení mezi Londýnem a východní Anglií, na twitteru oznámila, že vlaky mezi Norwichem a letištěm Stansted byly dnes na více než hodinu zastaveny kvůli „obří želvě“.

Jedna z cestujících vlaku na lince do Norwiche, Diane Akersová, zveřejnila na twitteru fotografii želvy stojící na trati a nahlásila to železniční společnosti: „Je stále naživu, ale zraněná,“ uvedla žena. Zdálo se, že želva má na krunýři velkou tržnou ránu. „Upřímně řečeno, nemohla jsem uvěřit vlastním očím!“ řekla listu The Guardian.

Zverimex společnosti Swallow Aquatics ve městě East Harling uvedl, že želva jménem Clyde se ztratila v neděli a nyní byla převezena k veterináři, protože ji srazil vlak.

TIP: Želva na útěku: Zatoulaného domácího mazlíčka se podařilo objevit po třech letech

Železniční trať byla znovu otevřena asi hodinu a půl po oznámení o zvířeti v kolejišti, přičemž se předpokládalo zpoždění. Incident se stal krátce poté, co cestující v Británii zažili v létě několikadenní stávky ve vlacích, protože odbory železničních zaměstnanců požadují zvýšení platů v závislosti na inflaci.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Krajina na Marsu, na snímku robotické laboratoře Curiosity

Vesmír

Světelná show Tribute in Light je pastí pro ptáky přelétající nad New Yorkem. (foto: Wikimedia Commons, King of HeartsCC BY-SA 4.0)

Příroda

Masivní závrt u chilského měděného dolu Alcaparrosa. (foto: Profimedia (Johan Godoy, AFP)

Věda

Zasahující hasiči Rubal a Torres. (foto: Brinnon Fire Department)

Revue

Emauzský klášter na přelomu 19. a 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Deport & Panzer, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907