Zemřel Alexandr Sergejevič Puškin, literát, který za svou čest položil život

Alexandr Sergejevič Puškin (1799-1837) -<p>Alexandr Sergejevič Puškin (1799-1837)</p>
Alexandr Sergejevič Puškin (1799-1837) -

Alexandr Sergejevič Puškin (1799-1837)

10 . 2 . 1837

Reklama

Na Černé říčce severně od Petrohradu panuje 8. února 1837 dusná atmosféra. Ticho by se dalo téměř krájet. A pak se vzduchem ozve zvuk, neklamně ohlašující svištící kulku. Její cíl se ihned kácí k zemi. Dle gregoriánského kalendáře se píše 10. února, když přední ruský spisovatel Alexandr Sergejevič Puškin svým zraněním podlehne.

„Za vším hledej ženu,“ zní známé přísloví. A stejně to bylo i v Puškinově případě. Slavný literát, pocházející ze starého šlechtického rodu, se roku 1831 oženil se svou láskou Natalií Nikolajevnou Gončarovovou. Nebyl ale jediný, koho vyhlášená kráska okouzlila. Jeho sokem se stal francouzský imigrant a pozdější diplomat baron Georges-Charles de Heeckeren d'Anthès. Vyzvání na souboj na sebe nenechalo dlouho čekat. Bohužel Francouz dostal právo první rány a ze vzdálenosti deseti kroků zasáhl Puškina do dutiny břišní. Ten o dva dny později zemřel.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pařížskou katedrálu Notre-Dame zachvátil v polovině dubna mohutný požár. Střecha svatostánku se následně propadla a oheň se rozšířil i do jedné z hlavních věží.

Zajímavosti

Nejnebezpečnější nepřítel - japonské Micubiši A6M Zero bylo rychlé a obratné.

 

Válka
Věda
Vesmír
Revue

Karel Ludvík (vlevo) s bratry

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907