Zítra lehne Londýn popelem: 350 let od ničivého požáru

03.09.2016 - Martin Reichman


Reklama

Londýn si zítra připomene události ze září 1666. Ráno 2. září 1666 se dům královského pekaře Thomase Farrynora v londýnské ulici Pudding Lane vznítil plamenem. Přestože se jeho rodině podařilo uniknout, teplé a suché počasí nahrálo ohni do karet a ten se nezadržitelně šířil Londýnem. Když byl po několika dnech požár uhašen, nabyly škody nevídaných rozměrů. Zasaženy byly tisíce domů, ale také mosty a chrámy, mezi nimi také katedrála svatého Pavla. Jednalo se o jednu z největších pohrom v dějinách města. Zítra si tuto událost připomenou současní obyvatelé Londýna. V rámci připomínky 350 výročí velkého požáru vzplane na Temži 120 metrů dlouhá dřevěná replika Londýna z roku 1666.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907