Žížalí rekordman: Britský zahradník objevil na svém záhonu obří žížalu

03.01.2017 - Vilém Koubek

Britský farmář objevil na svém zeleninovém záhonku žížalího rekordmana, který zřejmě nemá na celé planetě konkurenci

Žížalí rekordman -<p>I obyčejná žížala obecná se může dostat do knihy rekordů, jako se to teď podařilo Davovi, který byl prohlášen za největší žížalu nalezenou ve Velké Británii.</p>
Žížalí rekordman -

I obyčejná žížala obecná se může dostat do knihy rekordů, jako se to teď podařilo Davovi, který byl prohlášen za největší žížalu nalezenou ve Velké Británii.


Reklama

Žížalího obra našel na své zahrádce Paul Rees z hrabství Cheshire: Na délku zvíře měřilo něco přes 40 centimetrů a vážilo 26 gramů. Rees se svým synem pojmenoval rekordmana Dave a pak jej předal londýnskému Natural History Museum, kde vědci následně naměřené hodnoty potvrdili.

Z Davea se tak stala nejen nejdelší známá žížala ve Velké Británii, ale také nejtěžší jedinec svého druhu na světě – exempláře nacházené v přírodě obvykle váží třikrát méně. Fotografie živočicha následně dobyly internet, kde si gigant získal mnoho fanoušků. K jejich velkému rozhořčení se pak objevila zpráva, že byla žížala usmrcena kvůli vědeckým účelům a proměnila se v exponát ve zmíněném muzeu.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Již v době objevu byly obří sochy na terasách poničené, moderní rekonstrukce je ukazuje v původním stavu.

Zajímavosti

Srovnání záběrů hvězdy Betelgeuse pořízených v lednu 2019 (před poklesem jasnosti) a v prosinci 2019 (během poklesu jasnosti). Je zřejmé, že hvězda nejen zeslábla, ale že se změnil i její tvar.

Vesmír

Radarový systém experimentu SNOWIE slouží ke sledování a měření sněhových mraků

Věda

Kamélie, květina, která získala jméno po brněnském rodákovi

Historie

Vídeňští školáci s rukávovými páskami dobrovolníků při sběru kovových předmětů, 1915.

Válka

O charze žlutohrdlé je známo, že se nebojí lidí. Pokud ve volné přírodě narazí i na hlučnou a početnou skupinu, dává si na útěk dost času a zvědavě příchozí pozoruje. Zřejmě proto se o ní rozšířilo přesvědčení, že se dá snadno ochočit.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907