Adrenalinová generace: Místo hraní na písku se děti věnují extrémním sportům

22.11.2016 - Redakce Revue 100+1

Pokud patříte mezi rodiče, kteří trpí úzkostnými obavami o bezpečí svých ratolestí, pak vás nejspíš šokuje, čím se baví australské děti. Hit současnosti totiž představují extrémní sporty

Individuální sportování vítězí -<p>Příliv dětí do určitých sportovních oblastí je dán nejen zábavou, kterou sporty zprostředkovávají, ale i faktem, že se obvykle jedná o činnosti individuální.</p>
Individuální sportování vítězí -

Příliv dětí do určitých sportovních oblastí je dán nejen zábavou, kterou sporty zprostředkovávají, ale i faktem, že se obvykle jedná o činnosti individuální.


Reklama

Australská batolata si již nehrají na písečku – věnují se extrémním sportům. Velký boom u dětí předškolního věku zaznamenalo lezení po skalách, skateboarding či jízda na kole. Například skupina BMX Australia má v současné době na tři tisíce členů ve věku od dvou do osmi let a její mluvčí uvádí: „Děti u nás dělají dost drsné věci – jezdí třeba dolů po šikmých plochách rychlostí více než padesát kilometrů za hodinu.“ Dodává však, že nízký věk není při tomto sportu na překážku.

Bezpečný faktor strachu

Podobný přístup uplatňuje i cyklistický klub Wheeler v Sydney, který nabízí členství zájemcům od dvou let. Rodiče tvrdí, že extrémní aktivity již ztrácejí svůj „faktor strachu“, protože jsou mnohem dostupnější než dříve a klade se u nich čím dál větší důraz na bezpečnost.

Mnoho nových stoupenců tzv. adrenalinových sportů pochází právě z řad rodičů, kteří se nechali nakazit nadšením svých ratolestí. Podle Brendena Woodse, ředitele neziskové organizace Skateboarding Australia, způsobuje příliv dětí do určitých sportovních oblastí nejen zábava, kterou sporty zprostředkují, ale i fakt, že se obvykle jedná o činnosti individuální, kde není hlavním cílem zvítězit. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Smrt Julia Caesara, těsně před vznikem císařství

Věda

Záběr výbuchu z 16. července 1945 v Novém Mexiku – nechybělo ale zas tak moc, aby atomovou bombu sestrojilo i nacistické Německo. Ve výřezu první atomová bomba odpálená během testu Trinity. (foto: Shutterstock + Wikimedia Commons, Federální vláda Spojených států amerických, CC0)

Zajímavosti

Vytrženo z kontextu

The Furniture Lift | Leandro Erlich

Argentinský umělec Leandro Erlich si pro svou neotřelou instalaci zvolil náměstí ve francouzském Nantes. Přímo nad jeho střed do výšky zhruba deseti metrů umístil kus rohové budovy, k jejímuž oknu vede nábytkový výtah. Erlich si zakládá na realističnosti svých projektů, a výsek stavby se proto jeví velmi uvěřitelně: Nechybějí ani takové detaily jako cihly ve stěnách či prostory pod podlahou. Kus konstrukce vyrobený z ultralehkých materiálů přitom nedrží ve vzduchu žádná pomocná lana – jeho jedinou oporu představuje právě žebřík. (foto: Profimedia)

Revue

Sebereplikující se von Neumannovy sondy by mohly vydávat rádiové záření, které je schopen do veliké vzdálenosti detekovat radioteleskop FAST.

Vesmír

Plamének plotní běžně kvete od června do září, často se však s jeho květy potěšíme i v říjnu a výjimečně dokonce i počátkem listopadu. Plamének dokáže dokonale skrýt dřeviny i ploty, po nichž se pne.

Příroda

Portrét Perchty z Rožmberka, detail obrazu z 19. století, který se nachází na hradě Rožmberk.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907