Adrenalinová generace: Místo hraní na písku se děti věnují extrémním sportům

22.11.2016 - Redakce Revue 100+1

Pokud patříte mezi rodiče, kteří trpí úzkostnými obavami o bezpečí svých ratolestí, pak vás nejspíš šokuje, čím se baví australské děti. Hit současnosti totiž představují extrémní sporty

Individuální sportování vítězí -<p>Příliv dětí do určitých sportovních oblastí je dán nejen zábavou, kterou sporty zprostředkovávají, ale i faktem, že se obvykle jedná o činnosti individuální.</p>
Individuální sportování vítězí -

Příliv dětí do určitých sportovních oblastí je dán nejen zábavou, kterou sporty zprostředkovávají, ale i faktem, že se obvykle jedná o činnosti individuální.


Reklama

Australská batolata si již nehrají na písečku – věnují se extrémním sportům. Velký boom u dětí předškolního věku zaznamenalo lezení po skalách, skateboarding či jízda na kole. Například skupina BMX Australia má v současné době na tři tisíce členů ve věku od dvou do osmi let a její mluvčí uvádí: „Děti u nás dělají dost drsné věci – jezdí třeba dolů po šikmých plochách rychlostí více než padesát kilometrů za hodinu.“ Dodává však, že nízký věk není při tomto sportu na překážku.

Bezpečný faktor strachu

Podobný přístup uplatňuje i cyklistický klub Wheeler v Sydney, který nabízí členství zájemcům od dvou let. Rodiče tvrdí, že extrémní aktivity již ztrácejí svůj „faktor strachu“, protože jsou mnohem dostupnější než dříve a klade se u nich čím dál větší důraz na bezpečnost.

Mnoho nových stoupenců tzv. adrenalinových sportů pochází právě z řad rodičů, kteří se nechali nakazit nadšením svých ratolestí. Podle Brendena Woodse, ředitele neziskové organizace Skateboarding Australia, způsobuje příliv dětí do určitých sportovních oblastí nejen zábava, kterou sporty zprostředkují, ale i fakt, že se obvykle jedná o činnosti individuální, kde není hlavním cílem zvítězit. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907