Adrenalinová generace: Místo hraní na písku se děti věnují extrémním sportům

Pokud patříte mezi rodiče, kteří trpí úzkostnými obavami o bezpečí svých ratolestí, pak vás nejspíš šokuje, čím se baví australské děti. Hit současnosti totiž představují extrémní sporty

22.11.2016 - redakce Revue 100+1Australská batolata si již nehrají na písečku – věnují se extrémním sportům. Velký boom u dětí předškolního věku zaznamenalo lezení po skalách, skateboarding či jízda na kole. Například skupina BMX Australia má v současné době na tři tisíce členů ve věku od dvou do osmi let a její mluvčí uvádí: „Děti u nás dělají dost drsné věci – jezdí třeba dolů po šikmých plochách rychlostí více než padesát kilometrů za hodinu.“ Dodává však, že nízký věk není při tomto sportu na překážku.

Bezpečný faktor strachu

Podobný přístup uplatňuje i cyklistický klub Wheeler v Sydney, který nabízí členství zájemcům od dvou let. Rodiče tvrdí, že extrémní aktivity již ztrácejí svůj „faktor strachu“, protože jsou mnohem dostupnější než dříve a klade se u nich čím dál větší důraz na bezpečnost.

Mnoho nových stoupenců tzv. adrenalinových sportů pochází právě z řad rodičů, kteří se nechali nakazit nadšením svých ratolestí. Podle Brendena Woodse, ředitele neziskové organizace Skateboarding Australia, způsobuje příliv dětí do určitých sportovních oblastí nejen zábava, kterou sporty zprostředkují, ale i fakt, že se obvykle jedná o činnosti individuální, kde není hlavním cílem zvítězit. 

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci