Americký Youngstown terorizují zombie mývalové

08.04.2018 - Martin Reichman


Reklama

Úřady v americkém Youngstownu přijaly v posledních týdnech několik podivných hlášení. Obyvatelé města upozorňují na zvláštní chování zdejších mývalů. Jindy roztomilá zvířata prý přicházejí k lidským obydlím, staví se na zadní, cení zuby a poté upadají do nevysvětlitelného bezvědomí. Jen za několik posledních týdnů evidují úřady 14 takových incidentů.

Svou zkušenost se zombie mývalem popsal dvaasedmdesátiletý Robert Coggeshall: „Seděl jsem na dvoře se svým psem, když jsem viděl, že se na zahradu dobývá mýval. Bylo to velmi zvláštní, protože obyčejně se mývalové objevují až v nočních hodinách. Tehdy ale přišel během dne.“ Zvíře podle Coggeshalla nejevilo nejmenší známky strachu a přišlo až ke dveřím domu.

TIP: Varování policie v Chicagu: Dávejte si pozor na zombie kojoty!

„U dveří se mýval postavil na zadní a vycenil zuby.“ Pak ale přišlo překvapení – šelma se zvrátila na záda a vypadala, jako by upadla do kómatu. Po několika minutách se opět probral a celá scéna se několikrát opakovala. „Vypadalo to dost strašidelně,“ dodal Robert Coggeshall.

Odborníci jsou přesvědčeni, že za bizarním chováním malých šelem je virové a vysoce nakažlivé onemocnění, známé jako psinka. To postihuje zejména psovité, kočkovité, lasicovité, mývalovité ale i například pandy a ploutvonožce. V roce 2003 byl v Rusku zaznamenám i případ onemocnění psinkou u tygra.

Mezi nejčasnější příznaky spojené s nákazou patří vysoká horečka a výtok z nosu a z úst. V pozdějších stadiích virus napadá nervovou tkáň a způsobuje u zvířat podrážděnost a projevy podobné epilepsii. Přestože jde mezi zvířaty o vysoce nakažlivé onemocnění, choroba není přenosná na člověka.

  • Zdroj textu:

    Washington Post, Facebook

  • Zdroj fotografií: Robert Coggeshall

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Portrét Zodiaka sestavený policejním kreslířem z výpovědi svědků.

Zajímavosti
Věda
Revue

Rocket Lab se dostávají na špici v technologiích malých nosných raket pro vynášení miniaturních satelitů.

Vesmír

Hrdina Iáson přemohl nepřátele, získal zlaté rouno i nehynoucí slávu, ale svou lásku zradil!

Historie

Terejové bílí (Morus bassanus) hnízdí na skalních útesech a zároveň jsou výbornými letci. Který z těchto faktů ovlivňuje tvar jejich vajíček?

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907