Americký Youngstown terorizují zombie mývalové

08.04.2018 - Martin Reichman


Reklama

Úřady v americkém Youngstownu přijaly v posledních týdnech několik podivných hlášení. Obyvatelé města upozorňují na zvláštní chování zdejších mývalů. Jindy roztomilá zvířata prý přicházejí k lidským obydlím, staví se na zadní, cení zuby a poté upadají do nevysvětlitelného bezvědomí. Jen za několik posledních týdnů evidují úřady 14 takových incidentů.

Svou zkušenost se zombie mývalem popsal dvaasedmdesátiletý Robert Coggeshall: „Seděl jsem na dvoře se svým psem, když jsem viděl, že se na zahradu dobývá mýval. Bylo to velmi zvláštní, protože obyčejně se mývalové objevují až v nočních hodinách. Tehdy ale přišel během dne.“ Zvíře podle Coggeshalla nejevilo nejmenší známky strachu a přišlo až ke dveřím domu.

TIP: Varování policie v Chicagu: Dávejte si pozor na zombie kojoty!

„U dveří se mýval postavil na zadní a vycenil zuby.“ Pak ale přišlo překvapení – šelma se zvrátila na záda a vypadala, jako by upadla do kómatu. Po několika minutách se opět probral a celá scéna se několikrát opakovala. „Vypadalo to dost strašidelně,“ dodal Robert Coggeshall.

Odborníci jsou přesvědčeni, že za bizarním chováním malých šelem je virové a vysoce nakažlivé onemocnění, známé jako psinka. To postihuje zejména psovité, kočkovité, lasicovité, mývalovité ale i například pandy a ploutvonožce. V roce 2003 byl v Rusku zaznamenám i případ onemocnění psinkou u tygra.

Mezi nejčasnější příznaky spojené s nákazou patří vysoká horečka a výtok z nosu a z úst. V pozdějších stadiích virus napadá nervovou tkáň a způsobuje u zvířat podrážděnost a projevy podobné epilepsii. Přestože jde mezi zvířaty o vysoce nakažlivé onemocnění, choroba není přenosná na člověka.

  • Zdroj textu:

    Washington Post, Facebook

  • Zdroj fotografií: Robert Coggeshall

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Most Çanakkale 1915 má v šesti pruzích spojit evropskou a asijskou část Turecka.

Zajímavosti

Lidské embryo

Věda

Dvojčata ve znaku rodu

Medvěd grizzly (Ursus arctos horribilis) je poddruhem medvěda hnědého. Barva srsti grizzlyho může být hnědá až narezavělá. Samci jsou mnohem mohutnější než samice, o které často bojují. Grizzlyové se páří v červnu, vajíčka se ale začnou vyvíjet až na podzim, kdy medvědice nashromáždí dost potravy, a k porodu dochází až v zimě – jedná se o tzv. latentní březost. Nejčastěji se rodí dvě medvíďata.

Příroda

Výron koronální hmoty je po erupci druhým nejsilnějším projevem sluneční aktivity.

Vesmír

Adolf Hoffmeister v Café les Deux Magots v Paříži v roce 1969. V pozadí kresba z vězení La Santé (1940) nazvaná Mon Avoir - barveno čokoládou, tabákem, špínou ze zdí a inkoustem.

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907