Apokalypsa v Mosulu: Z někdejší bašty Islámského státu zbyly jen ruiny

19.07.2017 - Martin Reichman

Z někdejšího druhého největšího města Iráku s téměř dvěma milióny obyvatel zbyly po ofenzívě proti Islámskému státu jen rozvaliny. Islámský stát ovládl Mosul před třemi lety a ofenzíva statisíců příslušníků vládních sil a spřátelených milic začala v loňském roce. O domov přišlo více než 875 tisíc obyvatel, z nichž se spousta nemá kam vrátit a žijí v uprchlických táborech. Navzdory obrazům zkázy lidé ve východní části města již začali s opravami

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907