Australská armáda testuje autonomní obrněné transportéry M113

09.11.2019 - Stanislav Mihulka

Do výzbroje mnoha armád světa přicházejí váleční roboti. Australská armáda nechce zůstat pozadu

<p>Uprostřed transportér M113 s lidskou posádkou, společně se dvěma autonomními transportéry</p>

Uprostřed transportér M113 s lidskou posádkou, společně se dvěma autonomními transportéry


Reklama

Ať chceme nebo ne, do leteckých, pozemních i námořních jednotek armád řady zemí vstupují váleční roboti. Tvůrci vojenských plánů s nimi musejí počítat a soustředit se na vývoj strategií a taktik, které roboty využijí. Od roku 2018 na tom pracuje i australská armáda, která by ráda časem zahrnula roboty jak do bojových operací, tak i do průzkumu i logistického zajištění jednotek.

Společnost BAE Systems v průběhu šesti měsíců speciálně upravila dva studenoválečné obrněné transportéry M113, které americká armáda úspěšně používala již ve Vietnamu, v pokročilé variantě M113AS4. Vybavila je technologií pro autonomní provoz, který jim dovoluje operovat bez lidské posádky.

TIP: Královské námořnictvo chce čistit oceány novými robotickými minolovkami

Australská armáda nedávno tuto dvojici autonomních obrněných transportérů prověřila na vojenském cvičišti Majura Training Site, které se nachází poblíž australského hlavního města Canberra. Představitelé armádního velení sledovali, jak se autonomní transportéry společně s lidmi řízenými transportéry osvědčí v simulovaném boji.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BAE Systems

  • Zdroj fotografií: Australian Army HQ

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907