Vila manželů Benešových se otevře o víkendu návštěvníkům

25.08.2017 - redakce 100+1

Poslední víkend v srpnu budou moci zájemci navštívit jedinečné interiéry vily manželů Benešových i rozlehlou zahradu. Objekt bude pro veřejnost otevřen od 10 do 16 hodin

Vila Hany a Edvarda Benešových -<p>Rozsáhlý areál Benešovy vily, nacházející se na soutoku Kozského potoka a Lužnice, je většinou hlavní turistickou zastávkou v historické části.</p>
Vila Hany a Edvarda Benešových -

Rozsáhlý areál Benešovy vily, nacházející se na soutoku Kozského potoka a Lužnice, je většinou hlavní turistickou zastávkou v historické části.


Reklama

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen reprezentativní a obytné místnosti vily, ale také její exteriér, který vyniká především díky typické fasádě navrácené do původní podoby z let, kdy ji obývali manželé Benešovi. Součástí komentované prohlídky je také procházka přilehlým parkem, který je jedním z mála dochovaných zahradních komplexů z 30. let 20. století na našem území. Trasa je zakončena u hrobky manželů Benešových. Osobní i politický život Edvarda Beneše je přehledně zdokumentován v expozici Husitského muzea v Táboře, která se nachází v Památníku Edvarda Beneše v dolní části zahrady.

Prohlídky, jejichž délka je přibližně 50 minut, budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci na telefonním čísle 224 002 189 (po–pá: 9.00–15.00). Více informací o vile naleznete na stránkách Úřadu vlády ČR.

Dny otevřených dveří ve vile Hany a Edvarda Benešových v roce 2017:

  • 26. – 27. srpna
  • 23. – 24. září
  • 28. – 29. října

Reklama

  • Zdroj textu:

    TZ Úřad vlády ČR

  • Zdroj fotografií: Město Sezimovo ústí

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, se stal první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa.

Zajímavosti

S větrem o závod

autor: Graeme Obree | model: Beastie

Beastie – anglicky „bestijka“ – je tzv. prone bike, tedy kolo, na němž se za jízdy leží břichem k zemi. Tento konkrétní model patří závodníkovi Graememu Obreemu, který si ho sám navrhl i sestavil a dál si k němu nechal vyrobit speciální aerodynamickou slupku s průčelím. S futuristicky vyhlížejícím strojem se pak v roce 2013 zúčastnil závodu World Human Powered Speed Championships v nevadské poušti, kde se mu povedlo zdolat rychlostní rekord v kategorii prone bike: Svoji Beastie „vybičoval“ k rychlosti 91,12 km/h. (foto: Profimedia)

Revue
Historie

Meganosorožec Paraceratherium linxiaense v krajině svrchního oligocénu.

Věda

Není neobvyklé, že například rypouši a tučňáci obývají stejné prostory.

Příroda
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907