Vila manželů Benešových se otevře o víkendu návštěvníkům

25.08.2017 - redakce 100+1

Poslední víkend v srpnu budou moci zájemci navštívit jedinečné interiéry vily manželů Benešových i rozlehlou zahradu. Objekt bude pro veřejnost otevřen od 10 do 16 hodin

Vila Hany a Edvarda Benešových -<p>Rozsáhlý areál Benešovy vily, nacházející se na soutoku Kozského potoka a Lužnice, je většinou hlavní turistickou zastávkou v historické části.</p>
Vila Hany a Edvarda Benešových -

Rozsáhlý areál Benešovy vily, nacházející se na soutoku Kozského potoka a Lužnice, je většinou hlavní turistickou zastávkou v historické části.


Reklama

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen reprezentativní a obytné místnosti vily, ale také její exteriér, který vyniká především díky typické fasádě navrácené do původní podoby z let, kdy ji obývali manželé Benešovi. Součástí komentované prohlídky je také procházka přilehlým parkem, který je jedním z mála dochovaných zahradních komplexů z 30. let 20. století na našem území. Trasa je zakončena u hrobky manželů Benešových. Osobní i politický život Edvarda Beneše je přehledně zdokumentován v expozici Husitského muzea v Táboře, která se nachází v Památníku Edvarda Beneše v dolní části zahrady.

Prohlídky, jejichž délka je přibližně 50 minut, budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci na telefonním čísle 224 002 189 (po–pá: 9.00–15.00). Více informací o vile naleznete na stránkách Úřadu vlády ČR.

Dny otevřených dveří ve vile Hany a Edvarda Benešových v roce 2017:

  • 26. – 27. srpna
  • 23. – 24. září
  • 28. – 29. října

  • Zdroj textu:

    TZ Úřad vlády ČR

  • Zdroj fotografií: Město Sezimovo ústí

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907