Bláznivý vynález: Švédský inženýr vzlétl na elektrickém létajícím koberci

05.07.2017 - Stanislav Mihulka

Létající stroj se 76 elektricky poháněnými rotory si můžete postavit za 10 tisíc dolarů

chAIR -<p>Létající koberec chAIR se svým vynálezcem</p>
chAIR -

Létající koberec chAIR se svým vynálezcem


Reklama

Alex Borg je švédský inženýr ze skupiny AmazingDIYProjects, která se prezentuje poněkud bláznivými vynálezy. Nedávno Alex přišel s létajícím strojem s mnoha malými rotory, který vzdáleně připomíná létající koberec skřížený s hejnem včel. A také se na něm proletěl.

Velmi hlučný stroj s kolmým startem a přistáním nese jméno chAIR a ve vzduchu ho nese celkem 76 rotorů uspořádáných do čtyř multirotorových systémů. Elektrické motory pohání 80 lithium-polymerových baterií o váze 35 kg.

TIP: Studenti ze Singapuru postavili multikoptéru, která unese člověka

Uprostřed této extrémní multikoptéry je pohodlná sedačka pro pilota. První let, který absolvoval sám vynálezce, trval dohromady 8 minut a za tu dobu stroj spotřeboval polovinu energie z baterií.

Pokud byste si chtěli vyrobit svůj chAIR, pak vězte, že vás vyjde na zhruba 10 tisíc dolarů (asi 230 tisíc Kč). Létající koberec chAIR sice není příliš praktický, ale zábava to je prý zaručená.

  • Zdroj textu:

    AmazingDIYProjects

  • Zdroj fotografií: Alex Borg / AmazingDIYProjects

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907