Reklama


Blíží se sexuální roborevoluce? Japonsko čeká boom na trhu sexbotů

17.07.2017 - Zuzana Rychlá

Citově a sexuálně strádající japonští muži objevují svět silikonových robopartnerek

Reklama

Masayuki Ozaki si podobně jako dva tisíce dalších japonských mužů pořídil hyperrealistického sexuálního robota nové generace. Zatímco ve většině je nákup silikonového stroje stále ještě primárně motivován touhou po sexuálním povyražení či jeho zpestření, v případě tohoto pětačtyřicetiletého fyzioterapeuta jde prý o opravdovou a nefalšovanou lásku. Masayuki své umělé robopartnerce kupuje oblečení a šperky, koupe se s ní a vyráží s ní na procházky.

Silikonová romance 

„Moje žena byla vzteky bez sebe, když jsem poprvé přinesl Mayu domů,“ říká Masayuki Ozaki. „Po porodu se moje žena začala chovat odtažitě a intimností bylo mezi námi stále méně. Cítil jsem se velmi osaměle. Když jsem v obchodě objevil Mayu, byla to láska na první pohled,“ dodává Masayuki.

Podle odborníků nejde o nic výjimečného a podobné příběhy se objevují stále častěji. Zejména v Japonsku se trh sofistikovaných sexuálních hraček rychle rozvíjí. Nejde přitom o nikterak levnou záležitost – nejnovější modely hyperrealistických silikonových sexrobotů stojí okolo šesti tisíc dolarů (zhruba 135 tisíc korun).

TIP: Sexuální pomůcka obětí falešného zločinu

Vývoj nových a stále realističtějších robotů je nyní doslova překotný – zatímco jednoduché nafukovací panny ze 70. let minulého století vydržely celé čtvrtstoletí v takřka nezměněné podobě, moderní modely jsou na trh uváděny s pravidelností nových chytrých telefonů. Od příštích generací odborníci čekají, že budou umět mluvit, smát se a simulovat lidské emoce, včetně například orgasmu.

Terapie robotem

V budoucnosti by se tak sexuální roboti mohli stát běžnou záležitostí. Mohou zpříjemňovat dlouhé chvíle seniorům, pomáhat mentálně postiženým a lze je využít i v rámci terapie sexuálních delikventů.

V otázkách terapeutického využití sexbotů ale existují mezi odborníky dva rozdílné pohledy. Podle jednoho by sex se stroji mohl sloužit jako bezpečná náhrada sexuálním delikventům a odradit je od páchání násilí na lidech. Existují ale i hlasy, které před takovou formou terapie varují. Odosobněný sex s roboty by mohl sexuální delikventy k násilí naopak povzbuzovat. Nedávná studie Minnesotské univerzity navíc ukázala, že hlavním motivem znásilnění je nikoli samotný sex, ale především agrese. Větší dostupnost sexuálních robotů by tak podle odborníků nemusela mít žádný pozitivní vliv na počet znásilnění.

  • Zdroj textu: nypost.com, mnsu.edu, Facebook, seeker.com
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesnička Malana, která je vyhlášeným cílem vyznavačů hašiše.

Zajímavosti
Revue

Petřínská věž ve své nadmořské výšce měla „strčit do kapsy“ i samotnou Eiffelovku

Historie

Australští koalové čelí velkému nebezpečí. Ohrožuje je bakteriální infekce chlamydií.

Věda

Sameček získal „svou“ samičku, a tak hurá do vody

Příroda

Při vesmírných procházkách je slunce natolik silným zdrojem světla, že přezáří jakoukoliv hvězdu

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907