Bolest je stav mysli: Extrémní podoba zapomenutého bojového umění

10.02.2021 - Vilém Koubek

Čínští mistři se snaží zachránit odnož kung-fu, při níž se genitálie vydávají napospas masivní dřevěné kládě...


Reklama

Kdysi se jednalo o utajené „bojové“ umění čínské vesnice Ťün-tchun. Pak ovšem zájem o kontroverzní praktiku uvadal, a skleslí mistři proto upustili od tajnůstkaření: Vystavili světu na odiv tzv. iron crotch kung fu, tedy „kung-fu železného rozkroku“, a začali se prezentovat na internetu.

TIP: Tajemství taiči: Jak přemoci protivníka s minimem úsilí

K jejich esům v rukávu patřila technika, při níž se mistr nechá udeřit do genitálií 40kilogramovou kládou pobitou ocelovými deskami. Pomocí speciálního dechového cvičení lze údajně veškerou bolest vytěsnit, a dokonce ani nepozbýt plodnost. Wang Liou-tchaj podrobuje své slabiny kruté praxi již 50 let a počal dvě zdravé děti.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907