Bolest je stav mysli: Extrémní podoba zapomenutého bojového umění

10.02.2021 - Vilém Koubek

Čínští mistři se snaží zachránit odnož kung-fu, při níž se genitálie vydávají napospas masivní dřevěné kládě...


Reklama

Kdysi se jednalo o utajené „bojové“ umění čínské vesnice Ťün-tchun. Pak ovšem zájem o kontroverzní praktiku uvadal, a skleslí mistři proto upustili od tajnůstkaření: Vystavili světu na odiv tzv. iron crotch kung fu, tedy „kung-fu železného rozkroku“, a začali se prezentovat na internetu.

TIP: Tajemství taiči: Jak přemoci protivníka s minimem úsilí

K jejich esům v rukávu patřila technika, při níž se mistr nechá udeřit do genitálií 40kilogramovou kládou pobitou ocelovými deskami. Pomocí speciálního dechového cvičení lze údajně veškerou bolest vytěsnit, a dokonce ani nepozbýt plodnost. Wang Liou-tchaj podrobuje své slabiny kruté praxi již 50 let a počal dvě zdravé děti.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, se stal první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa.

Zajímavosti

S větrem o závod

autor: Graeme Obree | model: Beastie

Beastie – anglicky „bestijka“ – je tzv. prone bike, tedy kolo, na němž se za jízdy leží břichem k zemi. Tento konkrétní model patří závodníkovi Graememu Obreemu, který si ho sám navrhl i sestavil a dál si k němu nechal vyrobit speciální aerodynamickou slupku s průčelím. S futuristicky vyhlížejícím strojem se pak v roce 2013 zúčastnil závodu World Human Powered Speed Championships v nevadské poušti, kde se mu povedlo zdolat rychlostní rekord v kategorii prone bike: Svoji Beastie „vybičoval“ k rychlosti 91,12 km/h. (foto: Profimedia)

Revue
Historie

Meganosorožec Paraceratherium linxiaense v krajině svrchního oligocénu.

Věda

Není neobvyklé, že například rypouši a tučňáci obývají stejné prostory.

Příroda
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907