Bolestivá podpora nemocných dětí: 32 kilometrů po rozbitém skle

08.11.2017 - Zuzana Rychlá

Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.
Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.

Reklama

Třiačtyřicetiletý kouzelník a iluzionista Russel Fox vytvořil nový světový rekord v chůzi po rozbitém skle. Během 29 hodin dokázal Fox urazit vzdálenost 32 kilometrů. O dva kilometry tak překonal dosavadní rekord Nigela Jardineho z Leedsu z roku 2009.

Foxova exhibice se uskutečnila v nákupním centru v Kapském městě a cílem byl nejen zápis do Guinessovy knihy rekordů – šlo především o získání peněz pro nemocné děti. Sám Russel Fox v dětství trpěl epilepsií, ADHD, Tourettovým syndromem a dyslexií a byl hodnocen jako nevzdělatelné dítě.

Během exhibice se podařilo shromáždit přes půl milionu randů (v přepočtu zhruba 780 tisíc korun), které poputují na účet neziskové organizace Nosh For Josh. Ta pomáhá financovat léčbu dětem trpícím autismem, fetálním alkoholovým syndromem a svalovou dystrofií.

  • Zdroj textu:

    SABC News

  • Zdroj fotografií: SABC News | Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Událost, známá jako železniční neštěstí v Montparnassu, se objevila i v trikové scéně Scorseseova filmu Hugo a jeho velký objev či na obalu jednoho alba hardrockové skupiny Mr. Big.

Historie

O transport amerických speciálů na Takur Ghar se staraly vrtulníky MH-47E Chinook.

Válka

Modré šipky ukazují nově objevené slinné žlázy

Věda

Kamera pro cizí světy Lunar ExoCam

Vesmír

Zbarvení samců a samiček se liší hlavně v oblasti genitálií. Pokud v intimních partiích kosatky při výskoku nad hladinu zahlédnete bílý ovál se třemi černými skvrnami, jde o samici.

Zajímavosti

Leopold II. se svou početnou rodinou. Se svou ženou Marií Ludovikou Španělskou měl 16 dětí (12 synů a 4 dcery).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907