Bolestivá podpora nemocných dětí: 32 kilometrů po rozbitém skle

08.11.2017 - Zuzana Rychlá

Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.
Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.

Reklama

Třiačtyřicetiletý kouzelník a iluzionista Russel Fox vytvořil nový světový rekord v chůzi po rozbitém skle. Během 29 hodin dokázal Fox urazit vzdálenost 32 kilometrů. O dva kilometry tak překonal dosavadní rekord Nigela Jardineho z Leedsu z roku 2009.

Foxova exhibice se uskutečnila v nákupním centru v Kapském městě a cílem byl nejen zápis do Guinessovy knihy rekordů – šlo především o získání peněz pro nemocné děti. Sám Russel Fox v dětství trpěl epilepsií, ADHD, Tourettovým syndromem a dyslexií a byl hodnocen jako nevzdělatelné dítě.

Během exhibice se podařilo shromáždit přes půl milionu randů (v přepočtu zhruba 780 tisíc korun), které poputují na účet neziskové organizace Nosh For Josh. Ta pomáhá financovat léčbu dětem trpícím autismem, fetálním alkoholovým syndromem a svalovou dystrofií.

Reklama

  • Zdroj textu:

    SABC News

  • Zdroj fotografií: SABC News | Facebook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Krajina na Marsu, na snímku robotické laboratoře Curiosity

Vesmír

Světelná show Tribute in Light je pastí pro ptáky přelétající nad New Yorkem. (foto: Wikimedia Commons, King of HeartsCC BY-SA 4.0)

Příroda

Masivní závrt u chilského měděného dolu Alcaparrosa. (foto: Profimedia (Johan Godoy, AFP)

Věda

Zasahující hasiči Rubal a Torres. (foto: Brinnon Fire Department)

Revue

Emauzský klášter na přelomu 19. a 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Deport & Panzer, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907