Bolestivá podpora nemocných dětí: 32 kilometrů po rozbitém skle

08.11.2017 - Zuzana Rychlá

Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.
Nejobtížnější bylo podle Russela Foxe udržet koncentraci po celou dobu výkonu. Jeho bolestivému maratonu tak předcházela několikaměsíční „mentální“ příprava.

Reklama

Třiačtyřicetiletý kouzelník a iluzionista Russel Fox vytvořil nový světový rekord v chůzi po rozbitém skle. Během 29 hodin dokázal Fox urazit vzdálenost 32 kilometrů. O dva kilometry tak překonal dosavadní rekord Nigela Jardineho z Leedsu z roku 2009.

Foxova exhibice se uskutečnila v nákupním centru v Kapském městě a cílem byl nejen zápis do Guinessovy knihy rekordů – šlo především o získání peněz pro nemocné děti. Sám Russel Fox v dětství trpěl epilepsií, ADHD, Tourettovým syndromem a dyslexií a byl hodnocen jako nevzdělatelné dítě.

Během exhibice se podařilo shromáždit přes půl milionu randů (v přepočtu zhruba 780 tisíc korun), které poputují na účet neziskové organizace Nosh For Josh. Ta pomáhá financovat léčbu dětem trpícím autismem, fetálním alkoholovým syndromem a svalovou dystrofií.

  • Zdroj textu:

    SABC News

  • Zdroj fotografií: SABC News | Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907