Britská společnost prodává láhve plněné čerstvým pobřežním vzduchem

09.03.2021 - Martin Reichman

Máte smůlu, že žijete ve velkém městě, zamořeném prachem, zplodinami a oxidem uhličitým? Společnost Coast Capture Air vám nabízí „nejčerstvější pobřežní vzdoušek přímo z britského venkova“. Tři čtvrtě litru vzduchu vyjde na 2 200 korun


Reklama

Britská Coast Capture Air uvedla na trh láhve plněné „nejčerstvějším pobřežním vzdouškem“. Za 700mililitrovou láhev zájemce zaplatí 75 liber (v přepočtu zhruba 2 200 korun). Podle firmy jde o řešení pro všechny, kteří jsou nuceni žít v prostředí se znečištěným vzduchem.

„Každá skleněná láhev značky Coast Capture Air obsahuje čerstvý pobřežní vzduch v jeho nejčistší podobě, přímo z přirozených a nedotčených pobřežních linií Velké Británie,“ uvádí firma na svém webu. „Námi dodávaný vzduch pochází z venkovských, člověkem neposkvrněných a odlehlých oblastí“. Naplnění každé láhve předchází cílené měření kvality vzduchu pomocí „vysoce citlivých zařízení“ a firma nabízí i praktický postup, jak si jejich produkt nejlépe užít. 

Podle rad Coast Capture Air je třeba si najít hezké a klidné místo, důkladně si vyčistit nos a teprve poté odzátkovat láhev. Pro maximální využití je třeba vdechovat vzduch do bránice a po každém nádechu láhev vždy pečlivě uzavřít.

TIP: Nadechnutí za padesátikačku: Čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku

Jakkoli se může obchodní model prodeje láhví plněných vzduchem bláznivý, Coast Capture Air rozhodně není jedinou, která se do „obchodu s čerstvým vzduchem“ vrhla. Originální je především její cenovka. Podobný produkt nabízí za 15 $ (330 kč) například kanadská Vitality Air, která prodává „koncentrovaný čerstvý vzduch z kanadských Skalistých hor“, nebo Air de Montcuq, která za 6 euro (150 kč) pro změnu nabízí „čerstvý vzduch z francouzského venkova“ zabalený v konzervě. Pořídit si můžete i „panenský vzduch z Alp“ nebo třeba „čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku“.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907