Britská zoo musela přestěhovat pět papoušků, nadávali návštěvníkům

Zoologická zahrada ve Friskney na východě Anglie skryla pět papoušků před zraky návštěvníků. Papoušci šedí, známí také jako žako, totiž lidem sprostě nadávali.

02.10.2020 - Zuzana RychláPětici papoušků získala zoo Lincolnshire Wildlife Park, který sídlí asi 160 kilometrů severně od Londýna, letos v srpnu. Opeřenci nedříve putovali do karantény, později se přesunuli do voliér přístupných návštěvníkům zoo. V nich ale dlouho nevydrželi.

Lidem, kteří si ptáky přišli prohlédnout, totiž žakové sprostě nadávali. Správa zoo se tak rozhodla papoušky raději dočasně skrýt v zázemí nepřístupném veřejnosti. Jess Newtonová, která se v anglické zoo o papoušky stará, považovala jejich peprná slova zpočátku za zábavná. Doufala ale, že po přemístění do voliér s nadáváním přestanou. To se ale přepočítala.

TIP: Dějiny nadávek: Kde se vzal vtyčený prostředník a jak si nadávali naši předkové?

„Papoušci nadávají, aby vyvolali reakce či odpověď,“ vysvětlil ředitel zoo Steve Nichols. Pokud se na ně začnou lidé udiveně dívat nebo se dokonce začnou smát, povzbudí to ptáky podle něj k dalšímu klení. „Některým návštěvníkům to připadalo legrační, ale o víkendu k nám chodí děti, a tak jsme se rozhodli je raději přesunout,“ řekl Nichols.

Ředitel zoo zároveň vyjádřil naději, že se papoušci v nové skupině, kde nyní budou žít, naučí jiná slova. „Jestli ale ostatní naučí nadávky a já budu mít nakonec 250 sprostých ptáků, nevím, co budeme dělat,“ posteskl si ředitel Nichols.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci