Budoucnost je zde: Zákazníci si mohou předobjednat první létající auta

18.02.2017 - Stanislav Mihulka

Máte-li k dispozici alespoň 10 milionů Kč a pilotní průkaz, můžete si pořídit létající auto řady Liberty

PAL-V -<p>První létající automobil Liberty</p>
PAL-V -

První létající automobil Liberty


Reklama

Pokud se těšíte na létající auta, tak už je to tady. Nizozemská společnost PAL-V po 15 letech vývoje a testů spustila předobjednávky na první vozidla na světě, která mohou jezdit po zemi a rovněž létat ve vzduchu.

Není to ale právě levná záležitost. Model Liberty Sport v základní výbavě stojí 399 tisíc dolarů (přes 10 milionů korun), zatímco model Liberty Pioneer 599 tisíc dolarů (zhruba 15 milionů korun).

Řidiči těchto vozidel by měli mít na paměti, že v dnešní době mohou vzlétnout pouze z letištních drah. Ze soukromého pozemku ani ze silnice to nepůjde. Létající auta potřebují ke vzletu dráhu o délce 180 metrů a během letu mohou dosáhnout maximální výšky 3,5 kilometru.

TIP: Nové létající auto od výrobce jetpacků bude elektrická multikoptéra

Majitel létajícího automobilu bude muset projít úvodním výcvikem, a ke vzletu bude potřebovat pilotní licenci. Zákazníci by měli dostat stroje řady Liberty koncem roku 2018.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Slashgear, Flying Magazine

  • Zdroj fotografií: PAL-V

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907