Bydlet se dá opravdu všude, třeba v bývalé vodní nádrži

08.02.2017 - Zuzana Rychlá

V roce 2008 koupili Robert a Ann Hardyovi nedaleko Sidmouthu nepoužívanou vodní nádrž. Rozhodně nešlo o nic levného – za betonovou stavbu museli manželé zaplatit 800 tisíc liber (v přepočtu zhruba 24 milionů korun). Během tří let nádrž přebudovali v luxusní sídlo s výměrou přes 600 metrů čtverečných.


Reklama

Přestože je takřka celá stavba zapuštěna pod úroveň terénu, je díky otevřenému architektonickému řešení a použitých materiálech ve všech pokojích dostatek světla. Dům s pěti ložnicemi, obrovským atriem, jídelnou, obývacím pokojem, pracovnou, třemi koupelnami a krytým posezením v centrální části je nyní na prodej. Realitní kancelář „Vzduchojem“, jak svému podzemnímu domu říkají manželé Hardyovi, nabízí za 895 tisíc liber (zhruba 27 milionů korun). 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail Online

  • Zdroj fotografií: Bradleys Estate AgentsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907