Bývalý americký mariňák ve 62 letech překonal světový rekord v planku

11.04.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Pokud se zajímáte o světové rekordy v planku neboli prkně, jméno George Hood jistě znáte. Někdejší mariňák a speciální agent stanovil rekord ve zmíněném cviku již roku 2011 – tehdy se jednalo o úctyhodných 80 minut. Prvenství pak v roce 2016 převzal Číňan Mao Wej-tung, který v planku vydržel 8 hodin, 1 minutu a 1 sekundu. Američan se však rozhodl získat primát zpět: Jeho denní trénink tedy sestával ze 4–5 hodin v prkně, 700 kliků, 2 000 sklapovaček, 500 dřepů a 300 bicepsových zdvihů. Než se nastavenou laťku pokusil překonat, strávil v planku celkem 2 100 hodin. A nakonec uspěl – ve svých 62 letech setrval v náročné poloze bez přerušení 8 hodin, 15 minut a 15 sekund.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

Přemyslovští králové – Vratislav II., Vladislav II., Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a Václav III. (ilustrace: panovnici.estranky.cz)

Historie

Kruh života 

Javier Murcia | Chování  | 2. místo

Útok zachycený na snímku předvídal Javier Murcia dlouho před tím, než k němu došlo. Všiml si totiž zřejmě nemocného pyskouna zelenavého, jak těžkopádně plave směrem k porostu, kde se ukrýval dravý kanic písmenkový. Samotný výpad trval doslova pouhý okamžik a predátor byl poté natolik zaměstnaný polykáním kořisti, že se k němu potápěč dostal takřka na dosah ruky. (foto: Underwater Photographer Of The Year 2022, © Javier Murcia)

Revue

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907