Bývalý americký mariňák ve 62 letech překonal světový rekord v planku

11.04.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Pokud se zajímáte o světové rekordy v planku neboli prkně, jméno George Hood jistě znáte. Někdejší mariňák a speciální agent stanovil rekord ve zmíněném cviku již roku 2011 – tehdy se jednalo o úctyhodných 80 minut. Prvenství pak v roce 2016 převzal Číňan Mao Wej-tung, který v planku vydržel 8 hodin, 1 minutu a 1 sekundu. Američan se však rozhodl získat primát zpět: Jeho denní trénink tedy sestával ze 4–5 hodin v prkně, 700 kliků, 2 000 sklapovaček, 500 dřepů a 300 bicepsových zdvihů. Než se nastavenou laťku pokusil překonat, strávil v planku celkem 2 100 hodin. A nakonec uspěl – ve svých 62 letech setrval v náročné poloze bez přerušení 8 hodin, 15 minut a 15 sekund.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907