Bývalý americký mariňák ve 62 letech překonal světový rekord v planku

11.04.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Pokud se zajímáte o světové rekordy v planku neboli prkně, jméno George Hood jistě znáte. Někdejší mariňák a speciální agent stanovil rekord ve zmíněném cviku již roku 2011 – tehdy se jednalo o úctyhodných 80 minut. Prvenství pak v roce 2016 převzal Číňan Mao Wej-tung, který v planku vydržel 8 hodin, 1 minutu a 1 sekundu. Američan se však rozhodl získat primát zpět: Jeho denní trénink tedy sestával ze 4–5 hodin v prkně, 700 kliků, 2 000 sklapovaček, 500 dřepů a 300 bicepsových zdvihů. Než se nastavenou laťku pokusil překonat, strávil v planku celkem 2 100 hodin. A nakonec uspěl – ve svých 62 letech setrval v náročné poloze bez přerušení 8 hodin, 15 minut a 15 sekund.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907