Bzučící apokalypsa: Ruskou vesnici Ust'-Kamčatsk sužují miliardová komáří tornáda

05.08.2020 - Martin Reichman

Obyvatelé pětitisícové ruské vesnice Ust'-Kamčatsk, ležící na východním pobřeží poloostrova Kamčatka, jsou na každoroční komáří invaze zvyklí. To, co se zde ale děje letos, překvapuje i nejstarší pamětníky.


Reklama

Scény z vesnice Ust'-Kamčatsk připomínají filmy Alfreda Hitchcocka. Jen místo stovek agresivních ptáků jsou zde v hlavní roli miliardové roje krvežíznivých komárů. „V létě zde vždy bývá velké množství komárů, letošní rok je ale úplně jiný,“ říká jedna z obyvatelek vesnice. „Komáři útočí v obrovských rojích, které připomínají tornáda. Neobstojí proti nim ani sítě v oknech, vždy si dokážou najít nějakou štěrbinu. Dokážou bodat a sát krev i přes pevné oblečení.“ Podobná situace panuje i v okolních vesnicích v Ključi a v Kozjrevsku. 

TIP: Východní Afrika zažívá největší nálet sarančat za posledních 25 let

Podle odborníků jsou na pohled děsivá komáří tornáda součástí rituálu páření a letošní vysoké počty podle nich souvisí s výjimečně teplým létem. Kamčatka je místem komárům zaslíbeným, entomologové jich zde evidují více než 100 druhů.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907