Reklama


Camp Fire: Ohnivá apokalypsa v Kalifornii

14.11.2018 - Stanislav Mihulka

Nejvražednější lesní požár v historii Kalifornie zničil město Paradise a usmrtil desítky lidí

<p>Dohromady už letos v Kalifornii shořelo území o rozloze větší, než mají Belgie a Lucembursko dohromady.</p>

Dohromady už letos v Kalifornii shořelo území o rozloze větší, než mají Belgie a Lucembursko dohromady.


Reklama

V Kalifornii momentálně řádí nejničivější a také nejvražednější lesní požár známé historie. Podle místa jeho vzniku na Camp Creek Road mu média přiřkla jméno „Camp Fire“. Hořet začalo 8. listopadu ráno místního času. Hasičům se přes rychlý zásah nepodařilo oheň zvládnout a lesní požár se díky suchu a silnému větru rychle rozrostl do mohutného a extrémně ničivého ohně.

Požár sledují satelity, na jejichž snímcích je vidět rychlý postup plamenů a také rozsah děsivé zkázy. Požár Camp Fire zaskočil obyvatele kalifornského města Paradise, z nichž minimálně několik desítek zahynulo. Samotné město, které mělo asi 27 tisíc obyvatel, bylo požárem prakticky celé úplně zničeno.

TIP: Peklo v Albertě: Gigantický lesní požár zasáhl 850 kilometrů čtverečních

Shořelo celkem 117 tisíc akrů krajiny. Požár Camp Fire zatím zničil téměř 7 200 budov a usmrtil 44 osob. Tolik lidí ještě nikdy v Kalifornii při lesním požáru nezahynulo. Počet mrtvých navíc ještě bude pravděpodobně narůstat, protože mnoho lidí zůstává nezvěstných. Přes 50 tisíc obyvatel bylo kvůli velkému ohrožení požárem evakuováno. Podle expertů je nyní v Kalifornii extrémně vysoké riziko podobných požárů, protože zde v poslední době panuje neobvyklé sucho.

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Profimedia, NASA (Joshua Stevens)

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Japonská sonda Hajabusa 2 u asteroidu Ryugu.

Vesmír

Diamantový kopeček

Black Diamond
podnik: Scoopi Café | cena: 18 407 Kč

Nejdražší kopeček zmrzliny vám naservírují v dubajském podniku Scoopi Café, a to aniž by pochutina předtím čekala v mrazáku – na počkání ji tam vyrábějí pomocí tekutého dusíku. Základ delikatesy, jež dostala jméno Black Diamond, tvoří vanilkové lusky dovezené z Madagaskaru. Jedinečnost dál dotváří nejdražší šafrán planety pěstovaný v Íránu a hoblinky černých lanýžů z italské oblasti Alba. Kopeček se sype vločkami 23karátového zlata a podává se v ručně vyrobené misce Versace a se stříbrnou lžičkou – obojí si přitom můžete nechat. 

Revue

Při ekologickém pohřbu vznikne hromada kvalitní zeminy, do které je možné zasadit strom, či jinak uctít mrtvého.

Věda
Historie

B-52 Stratofortress útočí na cíle ve Vietnamu

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907