Castelluccio di Norcia: Romantika z městečka duchů v srdci italských Apenin

07.01.2016 - redakce 100+1


Reklama

Italské městečko Castelluccio di Norcia, ležící v národním parku Monti Sibillini, se pomalu ale jistě stává městem duchů. V tomto na pohled romantickém městečku v srdci italských Apenin ještě v roce 2001 trvale žilo okolo 150 obyvatel. O sedm let později to podle statistik bylo již jen 8 stálých obyvatel.

Historie Castelluccio di Norcia je přitom velmi stará, archeologické nálezy dokládají, že lidé v této oblasti žili již 3 tisíce let před naším letopočtem. Malebné místo dnes láká především milovníky přírody a zimních radovánek, na své si zde ale přijdou i milovníci čočky. Luštěnina, které místní říkají „Lénta“, totiž patří mezi vyhlášené lahůdky.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907