Černá Hora má nového šampiona v nicnedělání: Vítěz prolenošil 60 hodin

Žarko Pejanović je novým šampionem Černé Hory v nicnedělání. V rámci letošního ročníku recesistické soutěže prolenošil 60 hodin a odnesl si zaslouženou cenu pro vítěze

29.08.2022 - Martin ReichmanV černohorské obci Donja Brezna se konal v pořadí již 12. ročník „Šampionátu vleže“ – neobvyklé soutěže, jejímž cílem je strávit co nejvíce času nicneděláním vleže. Letošním šampionem se stal Žarko Pejanović, který na matraci v parku v konkurenci dalších devíti účastníků prolenošil solidních 60 hodin. „Nebylo to těžké. Věřte mi, ani jsem se nezahřál,“ řekl šťastný vítěz novinářům.

Nápad uspořádat soutěž v lenošení se před lety zrodil v hlavě Radoje Blagojeviće, který tímto vtipným způsobem upozornil na stereotypní vnímání Černohorců jako lenochů. „Doufám, že tento závod poslouží k tomu, aby se změnil pohled na Černohorce. Ukázali jsme, že i vleže umíme vydělávat peníze,“ prohlásil v minulosti v nadsázce organizátor soutěže.

TIP: Jak si vydělat 300 tisíc ležením v posteli? Pracujte pro NASA

Podle pravidel je závodníkům dovoleno spát, číst si, jíst, pít a každých osm hodin si mohou odskočit na toaletu. Letošní klání bylo obzvlášť vyrovnané, Žarko Pejanović a Vuk Koljenšić dokázali lenošit ještě dlouhé hodiny poté, kdy již zbývající osmička startovního pole odpadla.

Vítězem se nakonec stal Pejanović, který si tak odnesl výhru ve výši 350 eur (8 500 Kč), poukaz na oběd v restauraci pro dva, poukaz na víkendový rekreační pobyt a dárkový poukaz na outdoorové aktivity. Absolutní rekordmankou v nicnedělání ale i po skončení letošního ročníku zůstává loňská vítězka Duda Aksičová, která dokázala strávit vleže celých 117 hodin.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    RTCG, Slobodan Doknić, CC BY 4.0


Další články v sekci