Černá Hora má nového šampiona v nicnedělání: Vítěz prolenošil 60 hodin

29.08.2022 - Martin Reichman

Žarko Pejanović je novým šampionem Černé Hory v nicnedělání. V rámci letošního ročníku recesistické soutěže prolenošil 60 hodin a odnesl si zaslouženou cenu pro vítěze

<p>Dvojice finalistů 12. ročníku v nicnedělání – pozdější vítěz Žarko Pejanović (vlevo) a Vuk Koljenšić.<em> (foto: RTCG, Slobodan Doknić, CC BY 4.0)</em></p>

Dvojice finalistů 12. ročníku v nicnedělání – pozdější vítěz Žarko Pejanović (vlevo) a Vuk Koljenšić. (foto: RTCG, Slobodan Doknić, CC BY 4.0)


Reklama

V černohorské obci Donja Brezna se konal v pořadí již 12. ročník „Šampionátu vleže“ – neobvyklé soutěže, jejímž cílem je strávit co nejvíce času nicneděláním vleže. Letošním šampionem se stal Žarko Pejanović, který na matraci v parku v konkurenci dalších devíti účastníků prolenošil solidních 60 hodin. „Nebylo to těžké. Věřte mi, ani jsem se nezahřál,“ řekl šťastný vítěz novinářům.

Nápad uspořádat soutěž v lenošení se před lety zrodil v hlavě Radoje Blagojeviće, který tímto vtipným způsobem upozornil na stereotypní vnímání Černohorců jako lenochů. „Doufám, že tento závod poslouží k tomu, aby se změnil pohled na Černohorce. Ukázali jsme, že i vleže umíme vydělávat peníze,“ prohlásil v minulosti v nadsázce organizátor soutěže.

TIP: Jak si vydělat 300 tisíc ležením v posteli? Pracujte pro NASA

Podle pravidel je závodníkům dovoleno spát, číst si, jíst, pít a každých osm hodin si mohou odskočit na toaletu. Letošní klání bylo obzvlášť vyrovnané, Žarko Pejanović a Vuk Koljenšić dokázali lenošit ještě dlouhé hodiny poté, kdy již zbývající osmička startovního pole odpadla.

Vítězem se nakonec stal Pejanović, který si tak odnesl výhru ve výši 350 eur (8 500 Kč), poukaz na oběd v restauraci pro dva, poukaz na víkendový rekreační pobyt a dárkový poukaz na outdoorové aktivity. Absolutní rekordmankou v nicnedělání ale i po skončení letošního ročníku zůstává loňská vítězka Duda Aksičová, která dokázala strávit vleže celých 117 hodin.

Reklama

  • Zdroj textu:

    RTCG

  • Zdroj fotografií:

    RTCG, Slobodan Doknić, CC BY 4.0
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Povrch vozu tvoří 240 speciálních panelů, které dovedou zobrazovat jednu z 32 barev. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Ze sociální úzkosti se stal všudypřítomný problém

Věda

Prvotní kanály nesloužily k odstraňování exkrementů – využívaly se k rozvádění vody pro  zavlažování a také coby prostředek prevence záplav. (foto: Unsplash, Evangelos MpikakisCC0)

Reklama

Hornatá krajina Sulawesi v oblasti Tana Toraja s neodmyslitelnými rýžovými políčky. (foto: Shutterstock)

Příroda

Josef II. byl jedním z nejvýznamnějších panovnických představitelů evropského osvícenství, prosadil řadu reforem. (ilustrace: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907