Chlapi proti tukům: Ve svérázné fotbalové lize lze skórovat hubnutím

10.02.2020 - Martin Reichman

Kde jinde, než v kolébce kopané mohla vzniknout fotbalová liga tlouštíků? Na rozdíl od běžných fotbalových zápasů se v ní ale do výsledků započítávají kromě vstřelených gólů i shozené kilogramy


Reklama

Anglie je považována za kolébku fotbalu. Lidé zde fotbal milují, ve velkém ho hrají, sledují zápasy na stadionech, v hospodách i v pohodlí svých domovů. V zemi, kde existuje více než 140 lig sdružujících zhruba 7 tisíc týmů, je fotbal svého druhu náboženstvím s velkým společenským přesahem. A jak ukazuje svérázný fotbalový projekt Man vs Fat, má co nabídnout i v oblasti zlepšení veřejného zdraví.

Chlapi proti tukům

Projekt Man vs Fat odstartoval v roce 2016 a zapojit se do něj mohly amatérské fotbalové týmy, které se poté utkávaly v rámci standardní ligové soutěže. Na rozdíl od běžných fotbalových zápasů se ale do výsledků započítávají kromě gólů i shozené kilogramy. Paradoxně tak mohou skórovat i hráči, kteří do samotného zápasu nenastoupí.

Každé utkání začíná vážením, přičemž jednotlivé týmy jsou odměňovány za shozené kilogramy svých hráčů – branky tak lze docílit například shozením určitého počtu kilogramů, zhubnutím ve třech po sobě jdoucích zápasech, případně pokud se některému z hráčů podaří zhubnout 5 nebo 10 % své hmotnosti. Po převážení a zapsání extra gólů následuje klasický třicetiminutový „ligový“ zápas na dvě branky.

TIP: Historie nejoblíbenějšího sportu na Zemi: Od tvrdých chlapů po slečinky

Na první pohled poněkud bizarní koncept nese své ovoce – 95 % účastníků ligy dokázalo během sezóny zhubnout. 62 % z nich pak dosáhlo cíle, když zhubli alespoň 5 % své původní hmotnosti. Rekordmanem se stal muž, který shodil během jediné sezóny 30 kilogramů. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907